CVK reģistrē parakstu vākšanu 9.maija noteikšanai par svētku dienu - Brīvās Eiropas dienu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrēja parakstu vākšanai iniciatīvas grupas – politisko partiju apvienības “Jaunā Saskaņa” – iesniegto likumprojektu, kas paredz noteikt par svētku dienu 9. maiju kā Brīvās Eiropas dienu, informēja CVK.

Pieņemot lēmumu par likumprojekta reģistrēšanu, CVK vērtēja, vai iesniedzējs atbilst likuma “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” prasībām, proti, ir likumā noteiktā kārtībā reģistrēta politisko partiju apvienība, kā arī to, vai iesniegtais likumprojekts pēc formas un satura ir pilnībā izstrādāts.

Savukārt CVK kompetencē neietilpst vērtēt, vai likumprojekts ir atzīstams “par labu un vēlamu”. Tas ir vēlētāju izšķiršanās jautājums, norāda CVK.

Parakstīties par likumprojekta ierosināšanu vēlētāji varēs 12 mēnešus - no 2020. gada 15. aprīļa līdz 2021. gada 14. aprīlim.

Parakstu vākšanas kārtība paredz, ka parakstīties par CVK reģistrētām vēlētāju iniciatīvām vēlētāji var elektroniski, portālā “Latvija.lv”, pašvaldību parakstu vākšanas vietās – dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, pie pagastu vai pilsētu pārvalžu vadītājiem, kā arī pie zvērinātiem notāriem. Par paraksta apliecināšanu pašvaldībās un pie notāriem jāmaksā valsts nodeva, parakstīšanās portālā “Latvija.lv” vēlētājiem ir bez maksas.

Satversmē ir noteikts, ka ne mazāk kā vienai desmitai daļai vēlētāju ir tiesība iesniegt Valsts prezidentam pilnīgi izstrādātu likumprojektu, kuru prezidents pēc tam nodod izskatīšanai Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti