Sadaļas Sadaļas

Covid-19 seku mazināšanai ieviesīs pagaidu sabiedriskos darbus

Labklājības ministrija ir pārskatījusi tās atbildībā esošos Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētos atbalsta pasākumus, lai novirzītu līdzekļus Covid-19 krīzes seku mazināšanai, un tagad plānots organizēt pagaidu sabiedriskos darbus, kas sniegs atbalstu noteiktā periodā, kamēr beidzas krīze un stabilizējas ekonomiskā situācija.

Šajos darbos iesaistīs bezdarbniekus, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu vai atsakās no tā saņemšanas.

Atlīdzības apmērs par dalību pagaidu sabiedriskajos darbos būs 200 eiro mēnesī, kas domāti patēriņam un pamatvajadzību nodrošināšanai, nabadzības risku mazināšanai.

Papildus par bezdarbniekiem veiks valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai.

Par to otrdien, 28. jūlijā, vienojās valdība.

Tāpat paredzēts atbalsts bezdarbnieku iesaistīšanai darba tirgū - algu subsīdijas pasākuma ietvaros darba devējs līdz četriem mēnešiem varēs saņemt subsīdiju darba algai 50% apmērā no darbiniekam noteiktās mēneša darba algas, bet ne vairāk kā 430 eiro mēnesī.

Bezdarbnieka statusu ieguvušajiem augstskolu un koledžu klātienes studentiem paredzēta iespēja piedalīties prasmju un iemaņu attīstības pasākumā, kas ļautu studējošajiem studiju laikā attīstīt pētnieciskās, organizatoriskās, informācijas tehnoloģiju prasmes, veicot noteiktus uzdevumus savā mācību iestādē. Pasākumā iesaistītajiem studentiem tiks izmaksāta stipendija – 10 eiro apmērā par katru dalības dienu. Pasākuma ilgums ir līdz sešiem mēnešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt