Dienas ziņas

Sens koka dievnams pārtop par klosteri

Dienas ziņas

Prasa uzlabot aprūpi mājās smagi slimajiem

Ciblas novada skolniece uzvar prezidenta uzrunas konkursā

Ciblas novada skolniece uzvar prezidenta uzrunas konkursā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nupat noslēdzies Valsts prezidenta kancelejas izsludinātais radošo darbu konkurss, kurā skolēni bija aicināti sagatavot uzrunu “Mūsdienu varonības tēli Latvijā”.  Viena no trim konkursa uzvarētājiem ir Ciblas skolniece Antra Toporkova.

Kā allaž 18. novembrī trīs konkursa uzvarētāju uzrunas izskanēs svinīgajā pasākumā Nacionālajā teātrī.       

Prezidenta kancelejas izsludinātā konkursa šī gada temats bija “Mūsdienu varonības tēli Latvijā”.

“Es iedomājos, kā es pati justos, ja būtu prezidente un man vajadzētu rakstīt runu par varonību. Šim vadmotīvam pievienoju savas sajūtas un pagātni,” stāstīja Ciblas vidusskolas 8. klases skolniece Antra Toporkova.

“Varonība tagad varbūt nav tādā pašā uztverē, kāda tā bija agrāk, bet noteikti pastāv mūsdienās. Mans stāsts ir par to, ka es redzu visus latviešus, kas dara kaut ko labu savai valstij, kā varoņus, un par to, ka varonība ir iesakņojusies kopš pagātnes, kad Latvija tika dibināta,” atklāja Antra Toporkova.

Antras klases audzinātāja Rūta Trukšāne stāstīja, ka “konkursā bija 83 darbi, un katras klases grupā tika izvirzīts viens darbiņš, un jūs saprotat, ko tas nozīmē, ka mūsējā Antra ir tikusi un uzvarējusi”.

Radošo darbu konkursā, kurā skolēni no visas Latvijas tiek aicināti iejusties prezidenta amatā un sagatavot uzrunu par godu valsts neatkarības svētkiem, Ciblas vidusskolas audzēkņi piedalās jau vairākus gadus.

“Šis konkurss īpaši interesē tāpēc, ka īpaši patriotisks, svinīgs un svarīgs bērna garīgajai pasaulei. Pagājušajā gadā uz tikšanos prezidenta pili svinīgajā pasākumā tika uzaicināta 12. klases skolniece Laura Daliba,” stāstīja Ciblas vidusskolas filozofijas skolotāja Malvīne Loce.

Ļoti aktīva, atraktīva, zinoša un gudra - tā Antru raksturo viņas klases audzinātāja. Antrai ir daudzpusīgas intereses, viņa aktīvi piedalās vairākos konkursos, tostarp “Gudrs vēl gudrāks”, par kura finālisti Antra kļuvusi jau otro reizi, taču dalība prezidenta uzrunas konkursā bija īpaši saviļņojoša un pagodinoša.

“Kad es rakstīju šo runu, es vairāk domāju, kā savas izjūtas aprakstīt, un uzvara tikai kā ļoti patīkams sasniegums klāt visam,” sacīja Antra Toporkova.

18. novembrī, sveicot Latviju 101.dzimšanas dienā, Antra nolasīs savu uzrunu svētku koncertā, kas norisināsies Latvijas Nacionālajā teātrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti