Rīta Panorāma

Austrālijā Covid-19 ierobežojumu dēļ pieaug grāmatu pieprasījums

Rīta Panorāma

Kokrūpniecība Covid-19 laikā. Saruna ar Latvijas Kokrūpniecības federācijas vadītāju Kristapu Klausu

Drošības dienas: Paliec dzīvs - izglāb dzīvības! Intervija ar Normundu Krapsi

Ceļu policija sākusi izmantot dronu: fiksēti jau daži agresīvi braucēji

Ceļu satiksmes kontrolei policija sākusi izmantot dronu, un tas jau fiksējis pāris agresīvu braucēju, LTV “Rīta panorāmā” atklāja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Krapsis atzina, ka ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo un cietušo skaits Latvijā būtiski nesamazinās.

Latvijā šogad līdz 15. septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājis 91 satiksmes dalībnieks, bet 3025 ievainoti. Pērn šajā periodā avārijās bojā gāja 90 cilvēki, bet cieta 3361.

Krapsis secināja, ka acīmredzot ir darīts par maz, lai satiksmes dalībnieki ievērotu noteikumus. Viņš minēja, ka, piemēram, ar 100 stacionārajiem un 14 pārvietojamajiem fotoradariem nav pietiekoši un pie tā nevar apstāties, jāattīsta un jāizmanto tehnoloģijas, lai kontrolētu ceļu satiksmi.

Nesen policija arī saņēmusi atļauju izmantot dronu, un tas jau devis rezultātus, sacīja Krapsis.

Valsts kontrole pērn aizrādīja policijai, ka tā par 5000 eiro iegādājusies bezpilota lidaparātu, tomēr tas nav lietots, jo izrādījies, ka Ministru kabineta noteikumi ar tādiem virs ceļiem lidot neļauj.

Tagad atļauja saņemta, un autobraucējiem jārēķinās, ka pārkāpumi var būt fiksēti arī no gaisa, norādīja Krapsis.

Krapsis arī atzina, ka negadījumu mazināšanai nepieciešama lielāka policijas kapacitāte, jo cilvēku daba ir tāda – ja policija nav redzama, pārkāpumi notiek. Visbiežāk autobraucēji izmanto mobilās ierīces pie stūres, bez vajadzības maina joslas, neieslēdz virziena rādītāju. Tam ir jāmainās, un sabiedrībai jānosoda šāda rīcība, norādīja Krapsis.

Lai pievērstu uzmanību ceļu satiksmes negadījumu mazināšanai, nedēļas garumā no trešdienas Eiropas Savienībā notiks Eiropas ceļu policijas tīkla (“Roadpol”) organizētā akcija “Roadpol Drošības dienas”, kurā policija pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību.

Arī Valsts policija Latvijā pastiprināti rūpēsies par satiksmes drošību un uzraudzīs satiksmes dalībniekus – gan autovadītājus, gan mazāk aizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus. Tiks kontrolēta arī drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana un braukšanas ātruma ievērošana.     

Arī šogad akcijas mērķis ir kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.    

“Statistikas dati liecina, ka situācija īpaši uz ceļiem neuzlabojas. Bojā gājušo skaits šobrīd pat ir nedaudz lielāks, nekā bija pagājušogad, tāpēc šis jautājums ir ļoti aktuāls. Vēl jo vairāk ņemot vērā, ka iestājas diennakts tumšais laiks un gājēji tomēr veido trešdaļu no visiem bojā gājušajiem. Tāpēc vēlreiz aicinātu lietot atstarotājus un būt uzmanīgiem uz ceļiem. Ceļu policija strādās nedaudz pastiprinātā režīmā pa visu Latviju. Tā kā kontrolēsim! Centīsimies, lai būtu redzamāki un lai vadītāji padomātu par to, ka noteikumu ievērošana ir ļoti svarīga, lai saglabātu dzīvību,” pauda Valsts policijas pārstāvis Andris Locs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti