Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Kāds noskaņojums patlaban valda Krievijas sabiedrībā?

Šodienas jautājums

Surdo tulkojums. Šodienas jautājums: ko nozīmē iecere pārskatīt programmu «Skola 2030»?

«Šodienas jautājums»: ko nozīmē iecere pārskatīt programmu «Skola 2030»?

Čakša: «Skola 2030» nedod skolotājiem instrumentus veidot kompetencēs balstītas mācību stundas

Projekts "Skola 2030" nedod pedagogiem instrumentus, kā veidot kompetencēs balstītas mācību stundas. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" atzina izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība").

Čakša norādīja, ka projekts sākotnēji veidots ar labu ideju, tomēr bērni mainās, savukārt vajadzības pēc izglītības pārmaiņām ir lielas. 

Ministre sacīja: "Negribētu teikt, ka saturā kaut kas būtiski jāmaina. (..) Uzsākot šo projektu, ļoti skaidri definēts, ka mēs vispirms izpētīsim, aprobēsim un ieviesīsim. Tas nozīmē, ka ir pilns atbalsts arī pedagogiem. (..) Šobrīd vajadzīgs būtisks atbalsts skolotājiem. Projektā "Skola 2030" ļoti daudz ir atstāts uz pašu skolotāju pleciem, neiedodot viņiem to instrumentāriju, kā veidot šīs stundas."

Kompetenču pieeju mācību saturā uzsāka 2020./2021. mācību gadā. Tādēļ ministre uzskata, ka skolotājiem vajadzētu būt skaidram, kā un kam viņi gatavo 12. klašu beidzējus eksāmeniem. Taču ministre nav līdz galam guvusi pārliecību, ka eksāmenu gatavošanās process būs "gluds process".

Čakša sacīja: "Līdz galam pārliecības, ka tas būs ļoti gluds process, man nav, tādēļ ļoti svarīgi, ka mēs saprotam nākamo posmu – kā bērni startēs augstskolās. Ja rezultāts nav pietiekami labs, jābūt pārejas posmam, lai šie bērni nebūtu kā cietēji  tikai tāpēc, ka, iespējams, "Skolas 2030" ieviešanas process nav noticis tā, kā tam ir jābūt."

Vienlaikus ministre atzina, ka projektu nevēlas būtiski mainīt, bet gan rast papildu materiālus un atbalsta mehānismus, lai "Skola 2030" funkcionētu labākajā veidā, kā tas bija iecerēts. Tiesa, šobrīd vēl jāiegulda daudz darba, atzina ministre.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti