Rīta intervija

Baltijas mediju izcilības centra izpilddirektore Gunta Sloga par turpmākajām iecerēm

Rīta intervija

Parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts par VARAM un pašvaldību cīņu

Veselības ministre Anda Čakša par līdzekļu izlietojumu nozarē

Čakša: E-veselības jaunu funkciju ieviešana prasīs vēl 2 – 3 gadus

Darbs pie e-veselības sistēmas uzlabošanas vēl turpināsies, un nākamo ieceru ieviešanai būs nepieciešami vēl divi trīs gadi, un tad jau sistēma funkcionēs labi, intervijā Latvijas Radio sacīja veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienība).

Ministre norādīja, ka e-veselībai jākļūst par informācijas apkopojumu, nevis vienkārši dažu dokumentu elektronizāciju, un tajā pacienti varēs redzēt pamatdatus par sevi.

Pie sistēmas uzlabojumiem strādā nepārtraukti, lai tā būtu ērtāk izmantojama. Tuvākie mērķi šim gadam ir arī ieviest elektroniskos nosūtījumus un pamatdatu uzkrāšanu par pacientiem, piemēram, par vakcināciju un citām lietām.

Nolemts, ka vēsturiskos datus, kas ir pacientu kartītēs, sistēmā neievadīs, bet pamazām, uzkrājot jaunus datus, sistēma papildināsies un arī cilvēki redzēs, ka to ir vērts izmantot, norādīja Čakša.  

Datu uzkrāšanai un informācijai par izmeklējumiem, kā arī slimnīcu izrakstu iekļaušanai sistēmā gan būs nepieciešami vēl divi trīs gadi.

KONTEKSTS:

No 2018. gada 1. janvāra uzsāktā obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana paredz, ka darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite ir tikai elektroniska. Jau pirmajā darbības dienā sistēmā bijuši arī ilgstoši tehniski traucējumi, un pirmajās dienās ne visi ģimenes ārsti vispār izmantoja šo sistēmu.

E-veselības sistēmas izveidē kopumā tika ieguldīti 15 miljoni eiro, un finansējums vajadzīgs arī ikgadējai uzturēšanai. 

Vēl pērn izskanēja kritika par to, ka sistēma pašlaik darbojas tikai elektronisko recepšu un slimības lapu izsniegšanai, lai gan, sākot sistēmas izstrādi, bija paredzētas daudz plašākas funkcijas un vairāk informācijas par pacientiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti