Viņš atzina, ka arī ministrija nav apmierināta ar to, kā e-veselības sistēma darbojas no tehniskā viedokļa, bet „ceram, ka tehniskās problēmas tiks risinātas”.
Miķītis atzina, ka pašlaik daudz problēmu ir arī tāpēc, ka sistēma projektēta pirms 10 gadiem un daudzi risinājumi jau novecojuši, bet šodien problēmas fiksētas un Nacionālais veselības dienests strādā, lai tehniskās problēmas nekavētu darbu.
Ceturtdienas rītā tikai viena ģimenes ārsta prakse nebija pieslēgusies e-veselības sistēmai, un ir pieslēgtas jau visas slimnīcas, pastāstīja Miķītis.
Viņš atzina, ka ieviešana neiet tik gludi, bet ar kaut ko jāsāk, tagad tiek sperti pirmie soļi, kas ir aizkavējušies, bet „mēs esam tur, kur esam, ja ir uzsākts darbs, tas jāturpina”.
Ministrijas pārstāvis gan nevarēja prognozēt, kad varētu uzsākt projektēt nākamās sistēmas daļas, lai ārstiem būtu pieejama plašāka informācija, bet „būs nākamās kārtas, par to tiks runāts”.
Ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Pauls Princis gan raidījumā „Krustpunktā” pauda, ka sistēma, visticamāk, nedzīvos ilgi, un tās izdzīvošana būs atkarīga no tā, cik „daudz naudas tā turpinās apēst”.
Princis uzsvēra, ka sistēma, kuru sāka izstrādāt pirms tik daudziem gadiem, pašlaik nespēj funkcionēt labi.
Arī bijušais veselības ministrs Ivars Eglītis sacīja, ka ir dzirdējis, ka šo sistēmu salīdzina ar to, ka veco „podziņu telefonu” mēģina „apgreidot uz skārienjūtīgo programmu”.
Viņaprāt, sistēma būtu jāizvērtē neatkarīgajiem IT speciālistiem, kuri varētu pateikt, vai tā ir brāķis vai nav. Turklāt pamatdoma e-veselības sistēmas izveidei bija tāda, lai ārstam būtu pieejami visi dati par pacientiem, bet rezultāts ir vien „štrunta lapiņas”, par pārējo pat netiek runāts,.
Jau ziņots, ka pirmajā darbības dienā sistēmā bijuši arī ilgstoši tehniski traucējumi, un pirmajās dienās ne visi ģimenes ārsti vispār izmantoja šo sistēmu - līdz otrdienas vēlai pēcpusdienai astoņas prakses nebija pieteikušās, lai pieslēgtos e-veselības sistēmas lietošanai.
E-veselības sistēmas izveidē ieguldīti 15 miljoni eiro, un finansējums vajadzīgs arī ikgadējai uzturēšanai.