Bordāns vēlas atcelt normu, ka nepieciešama Saeimas atļauja deputāta kratīšanai

Tieslietu ministra amata kandidāts Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) apņēmies virzīt priekšlikumu atsaukt normu, ka par atļauju veikt kratīšanu deputāta dzīvesvietā nepieciešams balsojums Saeimā. Arī kopumā par amatpersonu neaizskaramību, viņaprāt, nepieciešamas izmaiņas.

Pēc tikšanās ar premjerministra amatam virzīto Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") Bordāns stāstīja, ka dodas rakstīt tieslietu sadaļu valdības deklarācijā. Tajā būšot gan iepriekš JKP deklarācijā paustais, gan arī jautājumi, kas aktuāli cilvēkiem, ne tikai akadēmiskas, juristus interesējošas lietas.

Pēc viņa teiktā, cilvēki sagaida pozitīvu attieksmi tiesās un to, lai tiesas process ir taisnīgs, savlaicīgs un godīgs, bez ietekmes no ārpuses. Kā piemēru ministra amata kandidāts minēja to, ka krimināltiesību nozarē nav centrālas personas, kura ir atbildīga par krimināllietas virzību. Šo Bordāns vēlētos izvirzīt kā prioritāti, lai varētu redzēt, kam prasīt atbildību, ja lieta netiek virzīta uz priekšu.

Tāpat esot daudz lietu, kas ir jārisina, bet pašlaik tiek uztvertas kā pašsaprotamas. Īpaši sāpīga tēma Bordānam esot amatpersonu neaizskaramība. Viņaprāt, imunitāte pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos, jo visām personām vajadzētu būt vienlīdzīgām. 

"Daudz lietas ir stāvējušas gaisā un atstātas kā mazsvarīgas, bet patiesībā visu nozari, tiesiskuma gaisotni ir ļoti bojājušas," izteicās Bordāns.

Pēc viņa teiktā, divas nedēļas ir pilnīgi pietiekamas valdības deklarācijas izstrādei. Bordāns ir pilnīgi pārliecināts, ka Kariņa valdību izdosies izveidot.

KONTEKSTS:

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien, 7. janvārī, nominēja Kariņu premjerministra amatam. Valdības kodolu veido "Jaunā Vienotība", JKP, "Attīstībai/ Par!", Nacionālā apvienība un "KPV LV". Visu piecu politisko spēku Saeimas frakciju pārstāvji prezidentam apliecinājuši gatavību atbalstīt Kariņa nomināciju. Kariņš gatavs valdības deklarāciju pabeigt divu nedēļu laikā, lai janvāra pēdējā nedēļā varētu notikt balsojums Saeimā jaunās valdības apstiprināšanai.

Kopš Saeimas vēlēšanām pagājuši trīs mēneši. Valdību mēģināja izveidot gan JKP līderis jānis Bordāns, gan viens no "KPV LV" līderiem Aldis Gobzems, taču šie mēģinājumi cieta neveiksmi. Decembra vidū  iniciatīvu valdības veidošanā uzņēmās parlamentā mazāk pārstāvētā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Krišjānis Kariņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti