Dienas notikumu apskats

Sīrijas pilsoņkarš jau rit astoto; daudz bojāgājušo

Dienas notikumu apskats

Krievija gatavojas svētdien gaidāmajām prezidenta vēlēšanām

Magoņa kukuļošanas lietā liecina šoferis

Bijušā LDz šefa Magoņa lietā liecina šoferis: Naudu redzēja, kurš to lika mašīnā - nē

Limbažu tiesā, kurā skata bijušā „Latvijas dzelzceļa” (LDz) šefa Uģa Magoņa un Igaunijas uzņēmēja, miljonāra Oļega Osinovska kukuļošanas krimināllietu, piektdien, 16.martā,  uzklausītas dzelzceļa šofera Gunta Krēgera liecības. Šoferis dienā, kad Magonis devās uz Igauniju, lai satiktu Osinovski, tiek uzskatīts par kukuļa nodošanas liecinieku.  

ĪSUMĀ:

  • Apsūdzētā šoferis veda Magoni uz Igauniju viņa aizturēšanas dienā.
  • Šoferis liecināja – tikšanās ar otro apsūdzēto, Osinovski, notika ceļmalā.
  • Šoferis “ieskrējis mežiņā”, tāpēc neredzēja, kas notika tikšanās laikā.
  • Šoferis liecināja - pēc tikšanās, kārtojot bagāžnieku, pamanījis maisiņu, pa spraugu redzējis naudu.
  • Šoferis pieļāva, ka maisiņš bagāžniekā parādījās pēc tikšanās, bet, kurš to ielika, viņš neredzēja.
  • Pirmdien tiesa turpinās pratināt lieciniekus.

Bijušo Latvijas amatpersonu apsūdz teju pusmiljona eiro liela kukuļa pieņemšanā, bet igauņu miljonāru – tā piedāvāšanā un došanā. Mērķis, pēc prokuratūras domām – Osinovska uzņēmuma uzvara “Latvijas dzelzceļa” meitas firmas iepirkumā par četru dīzeļlokomotīvju iegādi.

Krēgers, kurš pirms nepilniem trim gadiem Uģi Magoni veda uz Igauniju tikties ar uzņēmēju Oļegu Osinovski, kukuļa nodošanas brīdi nav redzējis.

Brīdī, kad Magoni Latvijā, uz Tallinas šosejas aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), Krēgers LDz strādāja jau 3,5 gadus. Bijis VIP personu šoferis, proti, vadājis priekšniecību un augstus viesus. Attiecības ar Magoni viņš tiesā raksturoja kā labas, joprojām viens otru sveicot svētkos.

Magoņa brauciens uz Igauniju 6.augustā pirms trim gadiem bijis savā ziņā neparasts. Šoferis tiesā liecināja, ka viņa darba laiks bijis no 8 rītā līdz 5 vakarā. Brīvdienās bijis jāstrādā reti. Bet todien, sestdienā, Magonis teicis, ka jābrauc uz Pērnavu.

“Mēs iebraucām pie Uģa vecākiem, viņi sadeva dārzeņus. Un tad tālāk braucām uz Pērnavu,” liecināja šoferis.

Precīzi izbraukšanas laiku liecinieks neatminējās. Tolaik Tallinas šoseju remontējuši, bijis daudz luksoforu, tāpēc Magonis sacījis, ka līdz Pērnavai aizbraukt nepaspēs. Jau iebraucot Igaunijā, priekšnieks teicis, ka apstāties vajadzēs ceļmalā, kur gaidīs melns “Mercedes” markas busiņš.

Apstājušies ceļa labajā pusē. Magonis piegājis pie uzņēmēja Oļega Osinovska, kurš izkāpis no “Mercedesa”. Šoferis ieskrējis mežiņā nokārtot dabiskās vajadzības, tāpēc naudas nodošanas brīdi nav redzējis.

“Es nezinu, viņi piegāja pie mašīnas, attaisīja bagāžnieku un viss. Neredzēju, kas tur notika,” liecināja šoferis.

Bijušā “Latvijas dzelzceļa” priekšnieka advokāts Varis Klotiņš šoferim vaicāja, vai tikšanās ceļmalā Magonim bijušas arī agrāk, uz ko šoferis atbildēja noliedzoši.  

Satikšanās esot ilgusi apmēram 5 līdz 10 minūtes. Kad tā beigusies, Magonis lūdzis šoferi piekārtot automašīnas bagāžnieku. Ilgajā braucienā tajā bija sagāzušies no Magoņa vecākiem paņemtie dārzeņi – kartupeļi, kāposti, tomāti.

Kārtojot bagāžas nodalījumu, šoferis tajā pamanījis maisiņu, kurš bijis piesegts ar papīra lapu. Taču pa spraugu manījis, ka maisiņā ir nauda.

Tiesnesis Kārlis Jansons jautāja, vai šoferis zina, kad maisiņš ar naudu nonāca auto.

“Droši vien tad, kad bija pienākuši pie mašīnas, tik nezinu, kurš viņu ielika, neredzēju,” liecināja šoferis.

Pēc tikšanās Igaunijas ceļmalā devušies atpakaļ uz Latviju. Iebraucot Latvijas teritorijā, automašīnu apturējuši KNAB darbinieki. Krēgers atminējās, ka viena biroja automašīna piebraukusi no aizmugures, bet otra – nostājusies priekšā.

No viņa vadītās mašīnas “naudu izņēma”, atcerējās šoferis.

Šoferis tiesā stāstīja, ka Magonis kratīšanas brīdī, kad nauda atrasta, noliedzis, ka tā ir viņa. Vai Magonis teicis, kas tā ir par naudu, to liecinieks nezināja.

Pirmdien tiesa Limbažos turpināsies un tajā plānots pratināt citus lieciniekus. Nedz Magonis, nedz Osinovskis vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst.

KONTEKSTS:

2015.gada augustā KNAB aizturēja toreizējo LDz valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro liela kukuļa pieņemšanu. Medijos izskanēja, ka kukuļņemšana saistīta ar LDz meitasuzņēmuma "LDz ritošā sastāva serviss" daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest Rail".

Osinovskis gan igauņu žurnālistiem izteicies, ka konkurss par šo lokomotīvju piegādi esot noticis pēc visiem noteikumiem un no šī darījuma ieguvušas visas iesaistītās puses.  

Lietā apsūdzība celta gan Magonim, gan Osinovskim, un abiem nācies sēsties uz apsūdzēto sola. Magonis un Osinovskis tiesā vainu neatzina, bet Osinovskis arī lūdza apsūdzību precizēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt