Dienas ziņas

BKUS pedagogu dienestam – 30

Dienas ziņas

Lielbritānija samazina ierobežojumus

Bez caurlaides Jūrmalā ik gadu iebrauc 30 tūkstoši

Bez caurlaides Jūrmalā ik gadu iebrauc 30 000 autobraucēju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sākoties pavasara sezonai, par iebraukšanu Jūrmalas pilsētā atkal ir jāmaksā divi eiro. Pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2019. gadu, viesu skaits neesot samazinājies, bet šā gada aprīlī pat palielinājies. Nemainīgs, diemžēl, palicis arī to autovadītāju skaits, kuri caurlaidi iebraukšanai neesot iegādājušies.

Iebraukšanas maksa Jūrmalā ieviesta jau 1996. gadā. Šā gada sezonā caurlaižu punktos Vaivaros un Priedainē vienreizējo caurlaidi gan var iegādāties, norēķinoties tikai ar bankas karti vai citiem bezkontakta maksājumu līdzekļiem. Priedainē uzrunātajiem Jūrmalas viesiem šis jauninājums netraucējot.

ReTV novērojumi gan liecina, ka vairumam iebraucēju caurlaižu iegāde tomēr nemaz tik raiti neiet, un iemesli tam ir vairāki.

"Es nekad te neesmu maksājusi, bet gan jau nomaksāšu. Es reti braucu uz Jūrmalu. Nesen es braucu caur Jūrmalu, bet tad vēl nebija ar kartēm, kādu mēnesi atpakaļ," saka valdemārpiliete Viktorija.

Savukārt Andris no Jaunjelgavas saka - vajadzētu jumtiņu virs maksāšanas aparāta, jo traucējot saule. 

Jāpiebilst, ka norēķināties par iebraukšanu kūrortpilsētā var visas tekošās dienas garumā, un pilsētā uzstādītajos caurlaižu automātos to var izdarīt arī ar skaidru naudu.

Ik gadu laikā no 1. aprīļa līdz 30. septembrim Jūrmalā tiek iegādātas vairāk nekā viens miljons vienreizējo caurlaižu. Ap 30 000 autovadītāju gan izvēlas par iebrauksānu Jūrmalā nemaksāt, par ko vēlāk saņem soda kvīti 50 eiro apmērā

Salīdzinot ar 2019. gadu, pagājušajā gadā iebraucēju skaits Jūrmalā praktiski esot palicis nemainīgs. Vien ārzemnieku vietā Baltijas smilšaino pludmali lūkot devušies vairāk Latvijas reģionu iedzīvotāji. Tikpat nemainīga gan esot palikusi arī vēlme ieekonomēt divus eiro par iebraukšanu.

"Tie ir aptuveni 3% no iebraucējiem, kas caurlaidi tomēr izvēlas neiegādāties vai aizmirst iegādāties. Pašvaldības policija, sastādot protokolu sistēmā, kurš tiek nosūtīts adresātam. Ja sods netiek saņemts mēneša laikā, tad sistēma sagatavo atkārtotu paziņojumu, kas ir atgādinājums par sodu. Ja cilvēks nereaģē arī uz šo atgādinājumu, tad lieta tiek nodota tiesu izpildītājiem," stāsta Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite.

Gadā piedziņai tiekot nodoti vairāk nekā 3500 jeb 12% no sastādītajiem soda protokoliem. Savukārt iekasētā nauda, aptuveni 2,7 miljoni eiro nonākot kopējā budžetā un tiekot izlietoti gan ceļu un pludmales labiekaŗtošanai, gan kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti