Labrīt

Sergejs Čalijs: Baltkrievijā pašlaik notiek karš ar ļoti augstām likmēm abām pusēm

Labrīt

Iznāk Laumas Lancmanes grāmata par Rundāles vēsturiskajām rozēm

VBTAI vadītājs: Pusaudžu darbs ir atbalstāms, taču ne ar tādām metodēm kā Bruknā

Bērnu tiesību sargs: Latvijā kritiski trūkst mūsdienīgas rehabilitācijas problēmbērniem

Latvijā kritiski trūkst mūsdienīga profilakses un rehabilitācijas piedāvājuma tā sauktajiem problēmbērniem. To intervijā Latvijas Radio atzina Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītājs Jānis Ābele, vērtējot konstatētos bērnu tiesību pārkāpumus Bruknas muižā saimniekošajā biedrībā "Kalna svētību kopiena".

Pēc Ābeles sacītā, darba iemaņu apgūšana jauniešiem ir svarīgs un atbalstāms pasākums, taču ir jāievēro viņu tiesības, kā tas Bruknas muižas gadījumā nenotika. Kopienas vadītājs ir informēts par bērnu tiesību sargu pārbaudēs konstatēto un pēc abām pārbaudēm noformētos aktus ir parakstījis, taču varēja arī nepiekrist.

Jautāts, vai "stingra roka" palīdz problēmbērniem, Ābele klāstīja, ka jebkurā negatīvajā stāstā jāraugās uz pozitīvo. Viņš norādīja, ka viņa mērķis bērnu tiesību jomā ir preventīvs darbs, nevis sodīšana. Svarīgi ir arī izglītot sabiedrību šajā jomā, jo patlaban sabiedrība ir ļoti iecietīga pret dažāda veida vardarbību.

Ābele atzina, ka valstī kritiski trūkst mūsdienīga profilakses un rehabilitācijas piedāvājuma šai mērķa grupai.

KONTEKSTS:

Veicot pārbaudi biedrībā "Kalna svētību kopiena", kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā, VBTAI kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējuši, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu. Pārbaude veikta, reaģējot uz privātpersonas sniegtu informāciju par iespējamajiem bērnu tiesību pārkāpumiem, tostarp fizisko un emocionālo vardarbību. 

Informācija par pārbaudē konstatēto atbilstoši kompetencei nodota tālākai izvērtēšanai Valsts policijai, Pārtikas un veterinārajam dienestam un Valsts darba inspekcijai (VDI).

Bruknas muiža ir plaši pazīstama kā vieta, kur kopš 2001. gada darbojas sabiedriska organizācija “Kalna svētību kopiena” – vieta, kur tiek atveseļoti dažādās atkarībās nonākuši cilvēki. Rehabilitācijai pamatā ir lūgšanas un darba terapija, un, pateicoties tai, jau daudzu gadu garumā rit muižas ansambļa atjaunošana, sakopšana un labiekārtošana. Kopienas dibinātājs un "Kalna svētību kopienas" garīgais vadītājs ir priesteris Andrejs Mediņš, kurs uz Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas centieniem sazināties nav atsaucies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt