Dienas ziņas

Dalībnieki sajūsmā par svētku atklāšanu

Dienas ziņas

Saimniecība – ģimenes uzņēmums

LVC: Brunavas ceļus remontēs augustā

Bauskas novadā auto joprojām jāpārvar «smilšu vannas»; remontu sola augustā

Pagājušā gada martā aktualizētais sliktais ceļu stāvoklis Bauskas novada Brunavas pagastā, neraugoties uz amatpersonu solījumiem, joprojām ir neapmierinošs. Uzņēmums "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) gan sola, ka augustā remonts būs.  

Gluži tāpat kā pagājušā gada pavasarī nokļūšana no Grenctāles līdz Brunavai  autovadītājiem ir īsts piedzīvojums. Ceļu klāj milzīgas smilšu vannas, ko, saudzējot transporta līdzekli, autovadītāji cenšas apbraukt. Ceļa profils vairāk atgādina bedri, kurā jau pēc pirmajām lietus lāsēm krājas ūdens, un vietumis ceļa vidu rotā arī pamatīgas bedres.

"Pabraukt jau var. Nav jau tā, ka galīgi nevar pabraukt, bet nekas diži labots nav. Vietām ir bedres aizlāpītas.

Lielais var izbraukt, ja nav lietus lijis. Ja lietus lijis, tad gan ir tā grūtāk," stāsta autobusa vadītājs Andris.

Kā skaidro LVC, ikdienas uzturēšanas darbus "Latvijas autoceļu uzturētājs" veic atbilstoši ceļa uzturēšanas klasei un pieejamajam finansējumam. Šogad uz ceļa V1021 greiderēšana veikta 130 pārgājiena kilometros, bet kūkumojošajās vietās iestrādāti nedaudz vairāk nekā 300 kubikmetri rupjo šķembu. Līdzīgi darbi veikti arī uz ceļa V1022, tomēr stāvoklis nav uzlabojies.

Iedzīvotāju viedoklis gan atšķiras. Vieni uzskata, ka uzturēšanas darbi veikti nepietiekamā daudzumā, tikmēr citi domā, ka to veikšana nes vairāk sliktuma nekā labuma.

"Viņi tās smiltis saber tajās bedrēs, un tad brauc tas līdzinātājs. Nākošā aiz viņa brauc mašīna un atkal izbrauc,

un kāda tam nozīme, ka viņi tur ber iekšā tās smiltis? Viņi jau visu paši izbraukā," novērojusi Budbergas iedzīvotāja Lidija.

Visas puses gan ir vienisprātis, ka būtiski uzlabot ceļa stāvokli var, tikai pilnībā atjaunojot visas grants seguma kārtas, ko satiksmes ministrs brunaviešiem solīja izdarīt 2018.gadā.

LVC norāda, ka solījums tikšot izpildīts: ''Šie darbi tiks realizēti vispārējās vienošanās ietvaros - potenciālajiem darbu izpildītājiem nosūtot uzaicinājumu, pretī saņemot piedāvājumus, no kuriem tiks izvēlēts lētākais. Plānots, ka līgumu šo darbu veikšanai slēgs jūlija beigās, bet darbi sāksies augustā.''

Iedzīvotāji, kas ar solījumiem saremontēt ceļus, tuvojoties vēlēšanām, baroti jau gadu desmitiem, tam gan noticēšot vien tad, kad darbi reāli tikšot paveikti.

KONTEKSTS:

Pagājušā gada martā Bauskas novada dome slikto ceļu dēļ lūdza novadā izsludināt ārkārtas situāciju. Iedzīvotāji bija apņēmušies bloķēt autoceļu A7 Lietuvas pierobežā, ja valdība nereaģēs uz vietējo iedzīvotāju palīgā saucieniem izdangāto grants ceļu dēļ. Tika ziņots, ka brūkošie grants ceļi lauž auto un apdraud uzņēmējdarbību.  

Vēlāk gan protesta akcija tika atlikta, jo ceļus sāka greiderēt. Ar rezultātu brunavieši gan nebija mierā, jo ieguvums bija vien braukšanas ātruma palielinājums par desmit kilometriem stundā. 

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (Zaļo un Zemnieku savienība) tobrīd norādīja, ka grants un reģionālo ceļu sakārtošanai visā Latvijā ir nepieciešami 130 miljoni eiro pašreizējo 15 miljonu vietā.  Viens no veidiem, kā situāciju varētu risināt, ir otrā un trešā līmeņa pensiju fondu naudas virzīšana ceļiem. Savukārt LVC teica, ka ir īstais brīdis atjaunot Autoceļu fondu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt