Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skrundā atklāts jauniešu centrs

Dienas centra slēgšana Bauskā bijusi kļūda

Bauskā atver dienas centru jauniešiem ar īpašām vajadzībām

Līdz ar jauno gadu Bauskā jauniešiem ar īpašām vajadzībām ir atvērts īpašs centrs. Tiesa, pilsētā aizvien aktuāls ir jautājums par plašāka centra atvēršanu jauniešiem ar īpašām vajadzībām, ko savulaik aizvēra ekonomiskās krīzes laikā.

Jaunais gads Bauskas novada jauniešiem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem sācies ar patīkamām pārmaiņām.

Otrdienas rītā viņi pirmoreiz ieradās jaunajā higienas centrā, kur līdztekus plašai nodarbību telpai, tagad jauniešiem būs pieejama arī virtuvīte.

Tāds kā pieskatīšanas centrs, kur vecāki divas reizes nedēļā uz dažām stundām savus lielos bērnus varēja atstāt aprūpētāja uzraudzībā Bauskā darbojas jau septiņus gadus.

Šomēnes darbu sāks arī rehabilitologs un centrs darbosies jau piecas dienas nedēļā. Vecākiem, no kuriem daudzi  savieno bērna ar īpašām vajadzībām aprūpi ar darbu, tas ir gaidīts brīdis. "Vai dieniņ, man daudz darba: mājas solis, dārzs. Tad mums vēl ir zemnieku saimniecība. Es taisu grāmatvedības papīrus, jo es esmu noslogota pilnu darba dienu un vēl vairāk," saka mamma jaunietim ar īpašām vajadzībām Sarmīte Biķerniece.

Pašreiz šos pakalpojumus izmanto ap desmit jauniešu ar īpašām vajadzībām, bet novadā tas būtu nepieciešams vismaz 40 cilvēkiem.

"Mūsu bērni ir tādi, bet ir bērni vēl slimāki. Ir tādi, laukos, kas dzīvo un kurus neatved.

Viņi nav nekad izgājuši no mājas. Ir tādi, kurus mēs zinām," atzīmē mamma jaunietim ar īpašām vajadzībām Jolanta Valmunska.

"Te jau mums ir problēmas viņus atvest. Mēs jau esam no laukiem. Pilsētniekiem ir savādāk, viņiem nav nekādu problēmu atvest, bet mums ir jābrauc 10 km. Nu, mēs vedam ar savu transportu un tad viņš te nodarbojas," pauž mamma jaunietim ar īpašām vajadzībām Vanda Ribčenko.

Sociālā dienesta vadītāja skaidro, ka Bauskas novads ir viens no retajiem novadiem Zemgalē, kur nav sava pilvērtīgi aprīkota dienas centra cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet esot cerība, ka līdz ar deinstitucionalizācijas plāna īstenošanu viss varētu mainīties.

Plānots, ka līdztekus jauniešiem ar īpašām vajadzībām jaunizveidoto centru apmeklēs sociālā dienesta redzes lokā nonākušās jaunās ģimenes, kurām šeit tiks mācīts kā veikt idienas mājas soli. Higiēnas centra renovācija no pašvaldības budžeta izmaksāja 235 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti