Dienas ziņas

Jelgavas novadā likvidēs publiskos atkritumu šķirošanas laukumus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Radošās pašizpausmes festivāls "Saules stariņi"

Radošās pašizpausmes festivālā savus talantus rāda bērni ar garīgās attīstības traucējumiem

Lai savu talantu un spējas varētu parādīt arī bērni un jaunieši ar dažādiem garīgās attīstības traucējumiem, pirms deviņiem gadiem Viduskurzemes pamatskola – attīstības centrs sāka rīkot radošās pašizpausmes festivālu "Saules stariņi". Tā mīļi te dēvē arī pašus festivāla dalībniekus. Uz festivālu bērni un jaunieši bija ieradušies ne tikai no Kurzemes, bet arī Zemgales.

Gaisīgs mākonis, kurš ne tikai uzmanīgi klausījās katru priekšnesumu, bet palīdzēja apliet vāzē bez ūdens palikušos ziedus. Tā pavasarīgās un rotaļīgās noskaņās aizvadīts radošās pašizpausmes festivāls "Saules stariņi". Viduskurzemes pamatskola – attīstības centrs uz šādu kopā sanākšanu aicināja jau devīto reizi.

"Bērniem ir vajadzīgs arī festivāls, kurā jebko var darīt mūzikas pavadībā, jo bērniem ir dažādas spējas, dažādas iespējas. Pie mums varbūt atbrauc tie bērniņi, kuriem ir vismazāk iespēju sevi kaut kur parādīt," pastāstīja festivāla rīkotāja Iveta Vēra.

Šo festivālu iecienījušas skolas no Kurzemes un Zemgales. Deviņos priekšnesumos bērni un jaunieši dziedāja, dejoja, spēlēja mūzikas instrumentus un runāja dzeju. Šķita, kas tas viss paiet vienā elpas vilcienā, bet pirms tam ir bijis ilgs un neatlaidīgs darbs.

Upesgrīvas pamatskolas pārstāve Ieva Tīruma pastāstīja, ka gatavošanās ilgst divus mēnešus – trīs reizes nedēļā mūzikas stundas un vēl fakultatīvas nodarbības. "Tas ļoti attīsta bērnos koncentrēšanās spējas, uzmanību. Tā kā daudzas labas lietas attīsta tieši mūzika, deja, instrumentu spēle – atmiņu, radošumu," zināja stāstīt Tīruma.

Raivis Meņģis no Padures pamatskolas atzina, ka mūzika viņu aizrauj. Viņš festivālā ir bijis visas reizes. "Man patīk spēlēt bungas, dziedāt, visu ko. Mārtiņš ir mans labākais skolotājs. Es esmu tagad drošāks, man viss izdodas," sacīja Raivis.

Viņa mūzikas skolotājs Mārtiņš Pētersons norādīja uz festivāla ieguvumiem: "Tā kopā būšanas sajūta, tas prieks, ka arī mēs neesam izslēgti no aprites, ka varam tomēr arī savā lokā parādīt, ko gada griezumā esam pamācījušies, dot citiem to prieku."

Viduskurzemes pamatskolas – attīstības centra deju skolotāja Sindija Sabīne Poga tur strādā otro gadu. Viņa uzskata, ka pašai jābūt pozitīvai, tad arī rezultāts ir labs. "Noteikti viss ar prieku jāuztver. Bez daudz aizrādījumiem, saskatīt visu pozitīvo," sacīja Poga.

Festivāla dalībniekos ieklausījās arī lieldraugi, kā te dēvē žūriju, un pie kāda labākā vērtējuma tika katrs priekšnesums, jo kāds bija ritmiskākais, kāds stilīgākais, pavasarīgākais, sirsnīgākais, brašākais, drosmīgākais vai lustīgākais.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti