Dienas ziņas

Meklē iespējas sasniegt krieviski runājošo auditoriju

Dienas ziņas

Daugavpilī tapusi jauna trase

Pašvaldības uzņēmums bankrota priekšā

Bankrota priekšā Bauskas novada pašvaldības uzņēmums «Īslīces ūdens»

Nesakārtotā apkures sistēma, iedzīvotāju zemā maksātspēja un ienākošās naudas neizlietošana paredzētajam mērķim novedusi Bauskas novada pašvaldības  uzņēmumu "Īslīces ūdens" bankrota priekšā.

Prasību tiesā iesniedzis uzņēmums "Latvijas gāze'', kam apsaimniekošanas uzņēmums palicis parādā 35 000 eiro.

Aizvadītā apkures sezona Īslīces pagasta "Bērzkalnu" ciematā var  izrādīties pēdējais piliens namu apsaimniekotājam SIA "Īslīces ūdens'', kura kopējās parādsaistības ir ap 90 000 eiro. Uzņēmums ''Latvijas gāze'', nespējot vienoties par apmēram 35 000 eiro parāda dzēšanu, kas uzkrājies kopš 2014. gada decembra, iesniedzis prasību tiesā, un uzsākts parādu piedziņas process.

"Ir iesniegta prasība, un es gaidu lietas turpmāku virzību un viss," parādu piedziņas procesu apstiprina SIA "Īslīcas ūdens" valdes loceklis Raimonds Bitins. "Ja dome lems piešķirt mums līdzekļus, tad mēs dzēsīsim parādu un pamazām nokārtosim saistības arī ar citiem kreditoriem. Ja man nav līdzekļu, es to nevaru izdarīt," norāda Bitins.

Parāds par apkuri esot katram trešajam Bērzkalnu daudzdzīvokļu namu iemītniekam. Pret divu dzīvokļu īpašniekiem uzsākta tiesvedība, bet pārējie nodoti parādpiedziņas firmām. "Droši vien tāpēc, ka ir ļoti lieli apkures rēķini. Mums par kvadrātmetru sanāca kaut kādi trīs eiro. Tikai šoziem. Iepriekšējās ziemas bija mazliet mazāk jāmaksā," saka Bērzkalnu iedzīvotājs Ivars Kuziks.

Iedzīvotāji gan uzskata, ka pie radušās situācijas vainojamama arī  apkures sistēma, kas te nav mainīta jau pusgadsimtu.

Vairāk kā 50 000 eiro uzņēmums ir parādā arī vairākām citām firmām par padarītajiem darbiem ''Bērzu'' ciemā pēc neveiksmīgās Eiropas naudas apgūšanas ūdenssaimniecības uzlabošanā. "Iepriekšējos "Latvijas gāzes" parādus daļēji sedza no tās naudas, kas bija piešķirta ūdensssaimniecības projekta realizācijai," atzīmē Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (VL-TB/LNNK).

Lai glābtu pašvaldības uzņēmumu no maksātnepējas, trešdien finanšu komitejas sēdē tika skatīts jautājums par 70 000 eiro piešķiršanu ''Īslīces ūdenim'', bet Bērzkalnu iedzīvotājiem, visticamāk, nāksies domāt par individuālo gāzes katlu uzstādīšanu apkurei, kas varētu izmaksāt ap 3000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt