«Attīstībai/Par!» nepieņems JKP piedāvāto valdības modeli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" nepieņems Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvāto valdības modeli, vienbalsīgi nolemts apvienības valdes sēdē.

Apvienības līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce skaidroja, ka no JKP nav saņemts piedāvājums par darāmajiem darbiem, bet tikai iespējamu atbildību sadali Ministru kabinetā. "Tas jau ir otršķirīgs solis, ja salīdzina ar to, kas ir vienošanās par kopīgiem darbiem valdībā," teica Pūce.

Apvienībā arī norādīja, ka solis piedāvāt ministru kandidātus, nepārrunājot saturiskās prioritātes ar iesaistītajiem, neņemot vērā iespējamas vienošanās partiju starpā par kopīgi veicamajiem darbiem, ir nepārdomāts.

Ar šo soli "Attīstībai/Par!" uzņemas līdera lomu un aicinās pārējās piecas partijas, tostarp iepriekš JKP valdības modelī neiekļauto Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS), apsēsties, vienoties par darbiem. Tie tiks sagatavot rakstiski, lai varētu ar to iepazīstināt arī Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Apvienības premjera amata kandidāts darbam valdības vadītāja amatā ir gatavs, ja Vējonis izvēlēsies viņu.

JKP līderis Jānis Bordāns Latvijas Televīzijai teica, ka partija par "Attīstībai/Par!" lēmumu nav informēta. Bordānam žēl, ka apvienība nav iedziļinājusies JKP piedāvājumā, jo parādītos izdevība atbrīvoties no Aivara Lemberga ietekmes Latvijas politikā.

Paralēli notiek arī citu partiju tikšanās saistībā ar sadarbību Saeimā un valdības veidošanu.

Jau ziņots, ka arī  "Jaunā "Vienotība"", Nacionālā apvienība (NA) un "KPV LV" skaidru atbildi JKP valdības modeļa piedāvājumam pagaidām nepauž.

KONTEKSTS:

JKP līderis Jānis Bordāns 12.oktobrī  nāca klajā ar piedāvājumu veidot kopīgu valdību ar "KPV LV", "Jauno Vienotību", Nacionālo apvienību un "Attīstībai/Par!", piedāvājot arī pārraudzības jomas.  JKP uzņemtos premjera posteni, kā arī Iekšlietu un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadīšanu. "KPV LV" piedāvāta Satiksmes un Ekonomikas ministrija, "Attīstībai/Par!" – Finanšu, Veselības un Labklājības ministrija, Nacionālajai apvienībai – Kultūras, Izglītības un Zemkopības ministrija, "Jaunajai Vienotībai" – Aizsardzības un Tieslietu ministrija. Savukārt Ārlietu ministriju vadītu kāds profesionālis no malas, par kuru vienotos visas valdības partijas.

JKP līderis Bordāns arī paziņoja, ka nesadarbosies ar līdzšinējo premjera spēku - Zaļo un Zemnieku savienību.

Gatavību veidot valdību pauda arī “KPV LV”, kura tāpat kā JKP ieguva 16 vietas 13. Saeimā. Visvairāk mandātu – 23 – ieguva "Saskaņa", kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību.  Tiesa, neviens no pārējiem sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties.

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 1078 iecirkņiem no 1078

Dati: CVK. Atjaunots: 07.10. 16:57

23 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
16 vietas Politiskā partija "KPV LV"
16 vietas Jaunā konservatīvā partija
13 vietas Attīstībai/Par!
13 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
11 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
8 vietas Jaunā VIENOTĪBA

Tikmēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis jau nedēļas beigās vēlas tikties ar Saeimā ievēlētajām partijām, cerot sagaidīt partiju redzējumus gan par iespējamo sadarbības modeli, gan par to, ko tās redz kā galvenos veicamos uzdevumus nākamajai valdībai un koalīcijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti