«Konservatīvie» valdības izveidē ar «zaļzemniekiem» nesadarbosies

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ar Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) redz sadarbību kā ar konstruktīvu opozīciju Saeimā, līdz ar to JKP valdības izveidē ar ZZS nesadarbosies. To trešdien, 10.oktobrī, pēc valdības veidošanas sarunām ar ZZS pārstāvjiem paziņoja JKP premjera amata kandidāts Jānis Bordāns.

Valdībā, kuru veidotu un vadītu JKP premjera amata kandidāts, sadarbība ar "zaļzemniekiem" notiktu tikai Saeimas līmenī – kā ar konstruktīvu opozīciju, līdz ar to valdības darbā ZZS nepiedalīsies, norādīja Bordāns.

ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze pēc sarunām ar JKP atzina, ka ZZS par jaunās valdības izveidi turpinās pārrunas ar citām partijām.

Vienlaikus viņš atzina arī: ja apvienība nebūs iesaistīta valdībā, tad par tādu Ministru kabinetu "zaļzemnieki" balsot nevarēs.

JKP un ZZS pārstāvju tikšanās par jaunās valdības izveidi ilga vien 20 minūtes.

Pirms 13.Saeimas vēlēšanām Bordāns atzina: iekļūstot nākamajā Saeimā, JKP runātu ar ikvienu politisko spēku par jaunās valdības izveidi, izņemot partiju "Saskaņa". JKP vadība vienlaikus pauda skepsi par iespējamo sadarbību arī ar līdzšinējo varas partiju ZZS. "Mēs būtu priecīgi, ja valdību būtu iespējams izveidot bez ZZS un "Saskaņas"," to jūlija beigās intervijā Latvijas Radio teica Bordāns.

KONTEKSTS:

Visvairāk mandātu – 23 – 13.Saeimā ieguva “Saskaņa”, kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību.  Tiesa, neviens no pārējiem sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties. Tāpēc “KPV LV”, kura ierindojās otrajā vietā un ieguva 16 deputātu vietas, uzskata, ka valdība jāveido tai kā nākamajam populārākajam spēkam, kurš spējīgs izveidot valdību. Mazāk procentu balsu, bet tikpat daudz deputātu vietu ieguvusī Jaunā konservatīvā partija arī nav atteikusies no iespējas veidot valdību.

Valdības veidošanas sarunu startā iniciatīvu uzņēmās JKP un "KPV LV", kuras 13.Saeimā tika ar otru lielāko mandātu skaitu aiz “Saskaņas”. Pirmajā divpusējo sarunu dienā, kad JKP tikās ar “KPV LV” un “Attīstībai/Par!”, kāda kopīga valdības kodola veidošana vēl neiezīmējās. JKP līderis Jānis Bordāns gan atzina, ka “KPV LV” bija vairāk uz sadarbību vērsti nekā “Attīstībai/Par!”. Pēc pirmajām sarunām JKP un Nacionālā apvienība uzsvēra sapratni ideoloģisko vērtību jautājumos.

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 1078 iecirkņiem no 1078

Dati: CVK. Atjaunots: 07.10. 16:57

23 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
16 vietas Jaunā konservatīvā partija
16 vietas Politiskā partija "KPV LV"
13 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
13 vietas Attīstībai/Par!
11 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
8 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 komentāri
Gunārs Ernestsons
Zigfrida Kkalatrida!!!!ko piepuņķo ģīmboku,-salāpies un tad lien-rāpo pie kompja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonīms lietotājs 2145
Piekrītu, ka ZZS būtu jāatstāj aiz borta. Viņi jau arī gatavojas strādāt opozīcijā. Taču visā šajā jezgā, es brīnos, kāpēc neviens no ekspertiem nav norādījis uz to, ka vēsturiski mums jau ir vairāki precedenti, kad nākamajās vēlēšanās pie varas esošās partijas paliek mazākumā (cieš sakāvi). Atcerēsimies kaut vai Tautas partiju (izgāzās 10. Saeimas vēlēšanās, lai gan pirms tam bija uh) un Latvijas ceļu, kas 2002. gada vēlēšanās cieta sakāvi, nesasniedzot 5% barjeru... Šajā kontekstā Vienotība, piemēram, ar savu rindu reformēšanu daļēji izglābās no kaunpilnas izgāšanās, tomēr nevarētu teikt, ka partijai jaunajā veidolā ir diži panākumi šoreiz.
Anonīms lietotājs 2145
Parēķināsim. Ja JKP ar ZZS nevienojas, tātad viņiem jāvienojas ar KPV LV un vismaz ar NA un Jauno Vienotību, lai sanāktu vairākuma valdība... NA ir vecpartija, bet JV ir vecie vēži jaunā kulītē. Ar šiem kopēju valodu var atrast ZZS, bet, iespējams, JKP tur neko nepanāks, tātad Bordānam atliks tomēr vienoties ar Attīstībai Par, sarunas ar kuru tomēr, pēc viņa izteikumiem, nav īsti liecinājušas par sadarbības iespējām. Tātad, visticamāk, ka Bordānam vairākuma valdība neveiksies tik optimistiski, cik viņš šobrīd to pasniedz.
Anonīms lietotājs 6871
zzs būtu jāatstāj aiz borta, jo 1) viņi daudzus gadus ir bloķējuši visas V un Zatleristu reformas gan progresīvo nodokļu, veselības, tiesiskuma, u.c. jomās, 2) tikai paši tikuši pie varas visur, sev par prieku izdomāja feikās reformas nodokļos, izsita naudu veselībai, kas labumu nedod, jo nekas netiek reformēts pēc būtības, tikai naudas kļuvis vairāk. Ar to arī lepojas, bet kā tas viss strādās, nojēgas nekādas. 3) Zzs nav domātāji un modelētāji, nav plānotāji un ekonomisti, tie ir komunisti un funkcionāri, naudas izpļekarētāji un viltus solītāji, slēptie prihvatizētāji un nekompetentie vāvuļotāji.
Zigfrida Kalatrida
Nu, Bordans - nu, krasava ! .... Bet patieshaam - tik taadas kaut kur ...... kaa gosudrrastvai PIRTSPRIEKSHAA sajuutas peec kaadaam tur veeleeshanaam, saucamajaam ( tradicionali) - ( kur me nepiedalaas, ja kas ) ..................... bet nav veel nav bijis - kaut kas no taa gudron-diikja tak ... peld taa kaa uz malu ??? ..... Bez jau kaadaam izluuzijaam, protams, bet interesanti :)
Zigfrida Kalatrida
- SOFISTIKA . Kaut dr. Chaksha nav filosofos laikam maaciijusies, bet kaut kaa pagaaja - par tiem %. ... pec vinjas teiktaa sanaak, ka "tie, kam vismazaak %, ir visvairaak ar visu apmierinaati un taapeec neiet veeleet " :) ..... - No seerijas "BALTS ir KRAASA" un "MELNS ir KRAASA" - taatad ( tgd naaks sofistika ) - MELNS ir BALTS un BALTS ir MELNS :) ......... - Prieksh kam tas bija vajadziigs ? - Va patieshaam partija TIK STIPRI presee, ka taadas muljkjiibas jaastumj ?
Zigfrida Kalatrida
... un, ja par zzs ( ja .. ) - nofascineeja Chaksha ( VM diriktore ) - kaut kur pa tv skaidroja, trubaszemniekiem % tik mazs esot deelj taa, ka visi veeleetaaji bezgaliigi apmierinaati, un taapeec .... " slinki staipoties stabilaa ... taadaa kaa... " .... un neiespringstot uz veeleeshanaam .... : ) - TAS BIJA KAUT KAS : DDDDDDDDDDDDDDDD - Dereetu tos visvisvisapmierinaataakos izchiokot : )
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti