«Konservatīvie» valdības izveidē ar «zaļzemniekiem» nesadarbosies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 8 mēnešiem.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ar Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) redz sadarbību kā ar konstruktīvu opozīciju Saeimā, līdz ar to JKP valdības izveidē ar ZZS nesadarbosies. To trešdien, 10.oktobrī, pēc valdības veidošanas sarunām ar ZZS pārstāvjiem paziņoja JKP premjera amata kandidāts Jānis Bordāns.

Valdībā, kuru veidotu un vadītu JKP premjera amata kandidāts, sadarbība ar "zaļzemniekiem" notiktu tikai Saeimas līmenī – kā ar konstruktīvu opozīciju, līdz ar to valdības darbā ZZS nepiedalīsies, norādīja Bordāns.

ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze pēc sarunām ar JKP atzina, ka ZZS par jaunās valdības izveidi turpinās pārrunas ar citām partijām.

Vienlaikus viņš atzina arī: ja apvienība nebūs iesaistīta valdībā, tad par tādu Ministru kabinetu "zaļzemnieki" balsot nevarēs.

JKP un ZZS pārstāvju tikšanās par jaunās valdības izveidi ilga vien 20 minūtes.

Pirms 13.Saeimas vēlēšanām Bordāns atzina: iekļūstot nākamajā Saeimā, JKP runātu ar ikvienu politisko spēku par jaunās valdības izveidi, izņemot partiju "Saskaņa". JKP vadība vienlaikus pauda skepsi par iespējamo sadarbību arī ar līdzšinējo varas partiju ZZS. "Mēs būtu priecīgi, ja valdību būtu iespējams izveidot bez ZZS un "Saskaņas"," to jūlija beigās intervijā Latvijas Radio teica Bordāns.

KONTEKSTS:

Visvairāk mandātu – 23 – 13.Saeimā ieguva “Saskaņa”, kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību.  Tiesa, neviens no pārējiem sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties. Tāpēc “KPV LV”, kura ierindojās otrajā vietā un ieguva 16 deputātu vietas, uzskata, ka valdība jāveido tai kā nākamajam populārākajam spēkam, kurš spējīgs izveidot valdību. Mazāk procentu balsu, bet tikpat daudz deputātu vietu ieguvusī Jaunā konservatīvā partija arī nav atteikusies no iespējas veidot valdību.

Valdības veidošanas sarunu startā iniciatīvu uzņēmās JKP un "KPV LV", kuras 13.Saeimā tika ar otru lielāko mandātu skaitu aiz “Saskaņas”. Pirmajā divpusējo sarunu dienā, kad JKP tikās ar “KPV LV” un “Attīstībai/Par!”, kāda kopīga valdības kodola veidošana vēl neiezīmējās. JKP līderis Jānis Bordāns gan atzina, ka “KPV LV” bija vairāk uz sadarbību vērsti nekā “Attīstībai/Par!”. Pēc pirmajām sarunām JKP un Nacionālā apvienība uzsvēra sapratni ideoloģisko vērtību jautājumos.

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 1078 iecirkņiem no 1078

Dati: CVK. Atjaunots: 07.10. 16:57

23 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
16 vietas Politiskā partija "KPV LV"
16 vietas Jaunā konservatīvā partija
13 vietas Attīstībai/Par!
13 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
11 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
8 vietas Jaunā VIENOTĪBA
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti