Ārstu biedrības prezidentes amatā atkārtoti ievēlēta Ilze Aizsilniece

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) kopsapulcē otrdien, 15. novembrī, par biedrības prezidenti pārvēlēta Ilze Aizsilniece. Mediķu asociācijas, kurām nereti nākas sadarboties ar biedrību gan par rezultātu lielu prieku neizrāda, uzskatot, ka biedrība līdz šim ir stagnējusi un šī gada vēlēšanu piedāvājums uz pārmaiņam nav nemaz licis cerēt. 

Ārstu biedrības prezidentes amatā atkārtoti ievēlēta Ilze Aizsilniece
00:00 / 03:00
Lejuplādēt

Atkārtoti uz četru gadu termiņu LĀB vadītājas amatā Aizsilnieci atbalstīja ar 245 balsīm. Savukārt par otru prezidenta amata kandidātu Pēteri Apini nobalsoja 146 biedri. Arī Apinis savulaik ir bijis LĀB vadītājs.

Kopumā LĀB prezidenta vēlēšanās tika nodoti 417 biļeteni, no kuriem 26 bija nederīgi. Pilnsapulcē piedalījās 430 biedri, tostarp 12 juridiskie un 418 individuālie biedri.

Savukārt par biedrības viceprezidentiem tika ievēlēti Māris Pļaviņš un Angelika Krūmiņa. Uz šo amatu kandidēja arī Roberts Fūrmanis.

Biedru pilnsapulcē ievēlēti septiņi valdes locekļi: ķirurgs Viesturs Boka – 262 balsis, endokrinologs un internists Valdis Pīrāgs – 249 balsis, psihiatrs Māris Taube – 244 balsis, anestezioloģe Eva Strīķe – 229 balsis, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Anda Nulle – 224 balsis, traumatologs un ortopēds Sandris Petronis – 219 balsis, un radiologs Ardis Platkājis – 215 balsis. Kopumā par valdi balsoja 331 biedrs.

Pēc ievēlēšanas amatā Aizsilniece Latvijas Radio atkārtoti apstiprināja jau pirms ievēlēšanas uzrunā sacīto, ka šis ir pēdējais termiņš, uz kuru viņa kandidē. Aizsilniece pauda cerību arī statūtos veikt izmaiņas, nosakot, ka vadītājs nedrīkst strādāt vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas, kā arī, nosakot, ka prezidenta amatam var pieteikties jaunāki cilvēki, nekā šobrīd. Runājot par galvenajiem darbiem, Aizsilniece minēja sadarbības veicināšanu starp mediķiem un politiķiem, kā arī organizāciju sadarbības stirpināšanu.

“Es domāju, ka nav ko kasīties, ņemties ar politikām, bet ir jādara lietas kopā. Jāstrīdās varbūt, bet jādomā par to kopīgo mērķi, ka veselības aprūpes budžetam ir jābūt vismaz tādam, kā Lietuvā un Igaunijā uz vienu iedzīvotāju, ka jaunie ārsti paliek Latvijā un ka mums ir reāla sadarbība starp visām veselības aprūpē strādājošo asociācijām,” atzīmēja Aizsilniece.

Savukārt Apinis pēc zaudējuma vēlēšanās uzsvēra, ka biedrību nepametīs: ”Jā, es domāju, ka es iesaistīšos. Es jau “Latvijas ārsts” žurnālā palikšu, es ceru, ka mani jau neizmetīs uzreiz ārā tādēļ.”

Tikmēr bažas par to, ka lielas izmaiņas biedrībā nav gaidāmas, jau ierpiekš Latvijas Radio paudis Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs Artūrs Šilovs. Un līdzīgās domās ir arī Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja, Saeimas deputāte no Zaļo un Zemnieku savienības – Līga Kozlovska.

“Nu, It kā prezidentu kandidāti bija zināmi. Nu es teikšu tā – nekāda prieka nav. Jo visus šos četrus gadus ārstu biedrība ir stagnējusi. Mēs kā Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija, kas atkal visus šos četrus gadus esam bijuši ļoti aktīvi, tad es gribu teikt tā, ka mēs – ģimenes ārsti vispār neesam jutuši, ka šāda biedrība pastāv šos četrus gadus un vienīgais, kas bija nodrošināts – pandēmijas laikā caur Eiropas projektiem bija apmācības attālinātas. Nu, tas ir vienīgais, ko es varu teikt. Bet saistībā ar LĀB, kā apvienojošas ārstu, kolēģu saimes darbu, es to vispār neredzu,” atzīmēja Kozlovska.

Savā uzrunā vēl pirms ievēlēšanas amatā Aizsilniece sanākušajiem prezentēja dažādu informāciju, kurā, cita starpā, pauda pārmetumus otram kandidātam Apinim. Daļa no pārmetumiem, ja tie izrādītos patiesi, varētu būt uzskatāmi arī par likuma pārkāpumiem, kas saistīti ar fiktīvu sabiedrības ar ierobežotu atbildību organizēšanu un naudas mahinācijām. Vaicāta, kādēļ līdz šim par savām aizdomām nav informējusi tiesībsargājošās iestādes, Aizsilniece paudusi, ka vēlējusies iepazīties ar visu sev pieejamo informāciju. Taču arī šobrīd skaidru atbildi par savu tālāko rīcību Aizsilniece nepauda, norādot, ka par šo jautājumu runās ar jaunievēlēto valdi pilnā sastāvā.

Kopumā LĀB valdē darbojas 15 cilvēki, tai skaitā - prezidents un divi viceprezidenti. Valdes sastāvs veidojas no septiņiem tieši ievēlētiem valdes locekļiem, prezidenta, diviem viceprezidentiem un pieciem nominētiem valdes locekļiem - Latvijas Jauno ārstu asociācijas nominēta pārstāvja un katras LĀB profesionālās struktūrvienības priekšsēdētāja.

LĀB pašlaik ir 40 juridiskie un vairāk nekā 3336 individuālie biedri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti