1:1

1:1 Gundars Rēders : Jēkabs Straume

1:1

1:1 Gundars Rēders: Varis Brasla

1:1 Gundars Rēders: Zbigņevs Stankevičs

Arhibīskaps Stankevičs: Latvijas politikā problēmas sakne ir cilvēku sirdsapziņā, nevis konkrētās partijās

Latvijas politikā problēmas sakne nav vienā vai otrā partijā, bet gan cilvēku – politiķu un arī vēlētāju – sirdsapziņā, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Viņaprāt, Latvijas sabiedrībā trūkst morālās paškontroles – vidējais līmenis esot zems. Savukārt, kad sabiedrība ir nobriedusi, tā ir neiecietīga pret soļiem, kas liecina par valsts nozagšanas mēģinājumiem. Un arī, kad cilvēku sirdsapziņa ir labi attīrīta un sensitīva, tā atpazīstot negodīgus cilvēkus.

Sabiedrība gan pamazām nobriestot un cilvēki esot sākuši skatīties ne tikai uz politiķu vārdiem. “Es redzu lēnas, bet pozitīvas pārmaiņas,” sacīja Rīgas arhibīskaps. Sabiedrība arī pamazām sākusi apzināties, ka var ietekmēt procesus valstī.

Vienlaikus viņš norādīja, ka liela sabiedrības daļa vīlusies partijās, jo radies iespaids, ka tautas manta netiek apsaimniekota taisnīgi un godīgi. Tas ir arī viens no iemesliem iedzīvotāju daļas aizbraukšanai no valsts. 

Komentējot tā dēvētās “oligarhu sarunas”, Stankevičs sacīja – ja publiskotās sarunas ir autentiskas, tās liecina par valsts nozagšanu vai nozagšanas mēģinājumu, proti, aizkulišu grupējumi, apejot legālas procedūras, mēģina noteikt procesus valstī. Un problēma esot arī partiju iekšējo lēmumu pieņemšanā, jo viņam esot sūdzējušies partiju valžu locekļi, ka lēmumi tiekot pieņemti ārpus valdes vai pat partijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti