Ar īpašām uzlīmēm atgādinās par pārtikas taupīšanu un saprātīgu iepirkšanos

Aplēsts, ka aptuveni trešdaļa no saražotās un nopirktās pārtikas tiek nevis apēsta, bet gan izmesta atkritumos. Turklāt vairāk nekā puse no šīs pārtikas nāk no mājsaimniecībām. Lai mudinātu iedzīvotājus taupīt pārtiku, biedrība „Zero Waste Latvija” sadarbībā ar pārtikas ražotājiem, plāno ieviest īpašas uzlīmes, ar kuru palīdzību atgādinās pircējiem, ka „Izmesta pārtika ir zemē nosviesta nauda!”

Ar īpašām uzlīmēm atgādinās par pārtikas taupīšanu un saprātīgu iepirkšanosMadara Fridrihsone

  Šodien ar šo kampaņu plānots iepazīstināt plašāku sabiedrību. Biedrības „Zero Waste Latvija” valdes locekle Laura Treimane Latvijas Radio pastāstīja, ka, saskaņā ar pirms dažiem gadiem veikta pētījuma datiem, Latvijas mājsaimniecības ik gadu atkritumos izmet vidēji 113 kilogramus pārtikas. Šāds pārtikas daudzums vienai mājsaimniecībai izmaksājot aptuveni 200 eiro.

  "Principā tas ir projekts ražotājiem un patērētājiem, kas kalpo kā atgādinājums, ka, izmetot pārtiku, mēs izmetam arī naudu. Tādēļ mēs vēlamies vērsts Latvijas ģimeņu uzmanību uz šo pārtikas atkritumu problemātiku, tādā veidā novietojot simbolu uz pārtikas produktu iepakojumiem, kuri tiek izšķērdēti. Tā ir maize, svaiga gaļa un zivis, svaigi augļi, olas, piens, kuriem ir īss derīguma termiņš," tā Treimane.

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti