Ar Berķa un Belokoņa līdzdalību nodibina biedrību «Latvijas attīstībai», tās vadītājs Repše neizslēdz partijas izveidi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 8 mēnešiem.

Einara Repšes ("Vienotība") vadībā nodibināta biedrība "Latvijas attīstībai", kurā ir arī uzņēmēji Olafs Berķis un Valērijs Belokoņs. Bijušais politiķis Repše neizslēdz arī partijas izveidi.


Biedrības dibinātāju vidū bez Repšes, Berķa un Belokoņa ir arī "Vienotības" biedrs Rīgas domes deputāts Edgars Jaunups, no "Jaunā laika" izslēgtais Repšes līdzgaitnieks Dans Titavs, miljonāri Donāts Vaitaitis un Uldis Mierkalns, "Vienotības" priekšvēlēšanu kampaņas veidotājs Ainārs Ščipčinskis un aģentūras LETA valdes priekšsēdētāja vietnieks Agris Strautnieks, kā arī tiesību eksperte, bijusī Repšes padomniece Baiba Fromane.

Repše aģentūrai BNS apliecināja, ka joprojām ir "Vienotības" biedrs un augsti vērtē tās līdz šim padarīto. Taču uz jautājumu, vai uz biedrības pamata taps jauna partija, Repše atbildēja, ka "izmantos visas nepieciešamās metodes, lai tuvotos biedrības mērķim – atbalstīt Latvijas attīstību".

"Ja tas būs nepieciešams, es neizslēdzu veidot politisku partiju," apliecināja Repše. "Es saskatu gan Zatlera Reformu partijā, gan "Vienotībā" nopietnus sadarbības partnerus."

Repše gan nepiekrita, ka "Vienotība" varētu nogrimt, jo šis politiskais spēks dara vajadzīgu darbu.

Bijušais premjers un finanšu ministrs, kurš bija "Vienotībā" esošā politiskā spēka "Jaunā laika" dibinātājs, norādīja, ka biedrība turpinās darbu, arī ja tiks izveidota partija. Lūgts precizēt, kādos apstākļos izlems veidot partiju, Repše atbildēja īsi: "Ja būs nepieciešams."

Runājot par biedrības finansētājiem, Repše sacīja, ka biedrības dibinātāju vidū ir sekmīgi uzņēmēji, kuriem "mūsu pieticīgās vajadzības nebūs grūti nosegt". Pieticīgās vajadzības esot biroja īre un darbinieku algošana. Biroja atrašanās vietu Repše vēl neatklāja, norādot, ka tas vēl nav iekārtots.

Biedrības mērķis ir izveidot plašu un autoritatīvu labēju ideju diskusiju platformu, lai izstrādātu priekšlikumus Latvijas ekonomikas mēķtiecīgai, ilgtspējīgai un dinamiskai attīstībai.

"Biedrība piedāvās savu redzējumu un risinājumus, aicinās vienoties un rīkoties. Latvijas elitei, mūsuprāt, ir jāsaprot, ka pienācis laiks izbeigt konfrontāciju un sākt kopīgu darbu Latvijas attīstībai," uzsvēra Repše.

Savukārt Jaunups aģentūrai BNS sacīja, ka biedrībai pašlaik neesot politisku mērķu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja mājaslapā atrodamā informācija liecina, ka vairāki biedrības dibinātāji uzņēmēji – Berķis, Mierkalns, Vaitaitis, Ščipčinskis – ilgus gadus ziedojuši "Vienotībai" vai "Jaunajam laikam" (JL) prāvas naudas summas, kas nav mazākas par tūkstoš latiem. Ziedojumi gan nav bijuši bieži, taču lieli.

Par aiziešanu no aktīvās politikas Repše paziņoja 2010.gada pavasarī, neilgi pēc tam, kad no JL tika izslēgts par viņa uzticamības personu dēvētais Titavs.

Repše nekandidēja 10.Saeimas vēlēšanās un nolēma pievērsties datorzinātnēm. Viņš ir 2010.gada nogalē dibinātā nodibinājuma "Mākslīgā intelekta fonds" vadītājs.

Biedrība "Latvijas attīstībai" arī publiski izplatījusi savus darbības principus, kas līdzinās partiju priekšvēlēšanu īsajai programmai. Piemēram, "ārpolitikā Latvija ir cieši integrēta Eiropas Savienībā un NATO; politiskie lēmumi Latvijā ir jāvērtē no ilgtermiņa perspektīvas; valsts konkurētspējas pamats ir mūsdienīga klasteru tipa ekonomika; Latvijas zinātnes un izglītības sistēma var attīstīties tikai ciešā sasaistē ar galvenajām uzņēmējdarbības nozarēm, kas veicinātu eksportspējīgas ekonomikas attīstību".

Biedrība uzskata, ka Latvijā ir jāuztur sabalansēta nodarbinātības un imigrācijas politika, veidojot augstas pievienotās vērtības ekonomiku, kas ļautu efektīvi iekļaut tautsaimniecībā visus mūsu valsts darbspējīgos iedzīvotājus neatkarīgi no tautības un neradītu papildu nepieciešamību pēc darbaspēka imigrācijas.

"Veidojot budžetu, Latvija plāno un rīkojas atbilstoši sabiedrības ilgtermiņa interesēm un tā, lai stimulētu ekonomikas izaugsmi, kas stabili palielina iedzīvotāju ienākumus un dzīves kvalitāti," skan biedrības princips.

"Latvijas politikā populismam jākļūst par slikto toni – mēs esam maza valsts, kas nevar atļauties vitāli svarīgus jautājumus atlikt uz vēlāku laiku vai risināt tos paslepus, ja tie ir nepopulāri un grūti. Sabiedrībai un politiķiem jāspēj racionāli un atklāti debatēt, lai pieņemtu attīstībai nozīmīgus lēmumus," teikts biedrības principos.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti