Alojas domi šokē valdības pēkšņais lēmums atteikt aizņēmumu avārijas stāvoklī esošās skolas sakārtošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pēc bažām par iespējamām nelikumībām Alojas Ausekļa vidusskolas ēkas pārbūvē valdība otrdien, 11. jūnijā, pēkšņi nolēma šīs skolas pārbūves projektu izņemt no to vietvaru saraksta, kam šogad izņēmuma kārtā ļautu aizņemties Valsts kasē. Alojas mērs par valdības lēmumu ir šokā.

Alojas vidusskolā mācās 267 skolēni, taču skolas avārijas stāvokļa dēļ mācības nācies pārcelt uz sporta halles foajē, garderobēm un atpūtas telpām.

Lai gan Finanšu ministrija bija akceptējusi 1,31 miljona eiro aizdevumu skolas sakārtošanai, valdības sēdē otrdien finanšu ministrs Jānis Reirs no “Jaunās Vienotības” un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens no “KPV LV” paziņoja par bažām, ka skolas pārbūvē pieļautas nelikumības. Tāpēc nauda tika atteikta.

Alojas mērs Valdis Bārda: Par lēmumu neļaut aizņemties skolas remontam
00:00 / 01:09
Lejuplādēt

Alojas mērs Valdis Bārda no Zemnieku savienības aizdevuma uzteikumu saista ar politiskām cīņām un opozīcijas aktivitātēm.

“Nu neko nevaru pateikt, esmu dziļā šokā,” valdības lēmumu komentēja Bārda.

“Nu, ja kaut kādas aizdomas kaut kur ir, taču var uzzināt, piezvanīt, paaicināt, precizēt. Es domāju, ka trīs mēneši ir pietiekami ilgs laiks, [noskaidrot], ja kaut kas ir. Vai arī tad man ir aizdomas par kaut kādām citām lietām. Tā jocīgi, ja mēs noņemam [jautājumu] no Ministru kabineta darba kārtības uz aizdomu pamata, tā taču ir nopietna lieta, tad vajag būt kaut kādam dokumentam un kaut ko prasīt, jo tā ir steidzamības lieta,” sacīja Alojas mērs.

“Man gan vairāk liekas, ka acīmredzot nezinu.. neesmu pareizā partijā, vai mēs esam par tālu no attīstības centriem vai vēl kādi citi iemesli, man grūti pateikt. Es esmu šokā, es pateikšu atklāti,” sacīja Bārda.

Tālāk viņš plāno konsultēties un mēģināt runāt ar Saeimas deputātiem, un “droši vien, ja nevarēs nekā savādāk, droši vien vērsīšos pie medijiem un tā tālāk, jo šinī gadījumā mēs nelūdzam nekādu papildu naudu, bet sava budžeta ietvaros aizņemties, ko arī atgrieztu atpakaļ”.

“Runa ir par bērnu drošību un par to, lai viņi ietu skolā normālos apstākļos,'' norādīja Bārda.

Mērs Bārda piekrita, ka iebildes par finanšu disciplīnas trūkumu varētu būt, jo līgums ar būvnieku noslēgts vēl pirms zaļās gaismas par aizdevumu. Taču citādi skola būtu vēl kritiskākā situācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti