Akcijā «Paēdušai Latvijai» saziedotais palīdzēs 2450 ģimenēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pagājušajā sestdienā, 10. novembrī, notikušajā labdarības akcijā pārtikas bankai "Paēdušai Latvijai" saziedotas 7347 pārtikas pakas, kas palīdzēs 2450 trūkumā nonākušām ģimenēm, informē akcijas rīkotāji.

Visaktīvāk akcijā šoreiz iesaistījušies rīdzinieki, sagādājot 2622 pārtikas pakas, bet atsaucīgākais Latvijas novads izrādījies Vidzeme – tur saziedota teju trešā daļa no kopējā pārtikas groza jeb 2132 pakas.

"Salīdzinot ar iepriekšējo akciju, kas norisinājās martā, saziedoto pārtikas paku skaits ir palielinājies, kas ļaus palīdzēt vēl vairāk trūkumā nonākušiem cilvēkiem – ģimenēm ar bērniem, senioriem un personām ar invaliditāti un zemiem ienākumiem. Paldies ikvienam, kurš ziedoja pārtikas pakas un iesaistījās akcijas rīkošanā – tas ir liels atspaids trūkumā nonākušajiem, kuri birokrātisku šķēršļu dēļ nespēj saņemt sociālo atbalstu," saka pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja Agita Kraukle.

Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" darbojas devīto gadu. Kopš 2016. gada par tās partneri kļuvis lielveikalu tīkls "Rimi", kur šāda veida akcija notika sesto reizi. Šoreiz akcijā piedalījās 41 "Rimi' veikals, no tiem 12 veikali Rīgā, četri – Daugavpilī, trīs – Ventspilī, pa diviem veikaliem Jelgavā, Liepājā un Rēzeknē, kā arī Rimi veikali citviet Latvijā.

No reģionu pilsētām visvairāk ziedojuši ogrēnieši (428 pakas) un siguldieši (427 pārtikas pakas), jau ierasti augsta ziedotāju aktivitāte bijusi arī Rēzeknē – tur saziedotas 411 pakas, laba atsaucība bijusi Saldū un Tukumā – pa 200 pakām katrā pilsētā.

KONTEKSTS:

Pārtikas pakā iedzīvotāji tika aicināti likt produktus ar ilgu derīguma termiņu – miežu putraimus, mannu, auzu pārslas, makaronus, rīsus, miltus, eļļu, gaļas vai zivju konservus, cukuru, margarīnu, buljona kubiņus, zirņus, pupiņas un kādu gardumu ar ilgu uzglabāšanas termiņu mazākajiem pārtikas paku saņēmējiem. Līdz ar pārtikas produktiem akcijas dalībnieki pakās likuši arī dažādas higiēnas preces.

Iepriekšējā akcijā šā gada martā "Paēdušai Latvijai" ziedotas 6293 pārtikas pakas. Tās palīdzēja 2097 trūkumā nonākušām ģimenēm. Visaktīvāk akcijā piedalījās rīdzinieki, sagādājot 2269 pārtikas pakas, savukārt no reģionu pilsētām visvairāk ziedoja rēzeknieši – 633 pārtikas pakas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti