Akadēmisko rakstu krājums «Latvija un latvieši» iznācis trīs valodās

Iznācis jauns akadēmisko rakstu krājums divos sējumos “Latvija un latvieši”, ko šodien atvērs Latvijas Zinātņu akadēmijā. Rakstu autori ir 49 Latvijas vadošie zinātnieki humanitāro un sociālo zinātņu jomās.

Krājums ir bagātīgi ilustrēts - rakstus papildina 540 fotogrāfiju un 120 diagrammu un karšu. Kā skaidro akadēmiķis Tālavs Jundzis, krājumā vienkopus ir sniegta apjomīga analītiska un objektīva informācija par Latviju kā valsti un latviešiem kā etnosu gan mūsdienu, gan vēstures kontekstā. Šāda veida izdevumi tiekot izdoti ne biežāk kā reizi gadsimtā.

Akadēmiķis Tālavs JundzisEdgars Kupčs
  ''Akadēmisko rakstu krājums - tā ir Latvijas zinātnieku velte Latvijas valsts  simtgadē. Bet vēl svarīgāk ir tas, ka tas ir pirmais kompleksais rakstu krājums, kurš pirmām kārtām domāts ārzemniekiem - protams, izmantojams arī Latvijā -, tas stāsta gan par mūsdienām, par Latvijas konstitucionālo sistēmu, par latviju starptautiskajā sistēmā, par Latvijas kultūrvidi un kultūru, vēsturi. Citiem vārdiem - divos sējumos cilvēks gūst diezgan dziļu ieskatu tajā, kas ir Latvija, latvieši, protams, arī citas minoritātes Latvijā,'' klāsta Jundzis.

  Maija sākumā Rīgas pils Ģērboņu zālē, klātesot valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta un “Latvija un latvieši” redkolēģijas priekšsēdētājam Jānim Stradiņam, kā arī eksprezidentei, akadēmiķei Vairai Vīķei-Freibergai, vēstniekiem un grāmatas tapšanas partneriem, ilgi gaidītais un nozīmīgais akadēmisko rakstu krājums “Latvija un latvieši” tika atvērts angļu un krievu valodās.

  Valsts prezidents, apsveicot klātesošos, pauda pārliecību, ka jaunais izdevums angļu valodā būs iespēja ārzemju lasītājiem objektīvi iepazīt Latvijas vēsturi, kultūru un iedzīvotājus. Krājuma redkolēģijas priekšsēdētājs Jānis Stradiņš uzsvēra, ka jaunais izdevums divos sējumos ir būtiski pārstrādāts, mainīts un papildināts izdevums līdzīgam krājumam, kas iznāca 2013.gadā tikai latviešu valodā un kas ir plašākais krājums par šo tēmu, kas jebkad izdots Latvijā. Valsts eksprezidente un viena no krājuma autorēm Vaira Vīķe-Freiberga savā uzrunā norādīja, ka jaunais izdevums ir nozīmīgs sasniegums kā Latvijas, tā pasaules sabiedrībai, kurai zināšanas par Latviju ir niecīgas. Šāds fundamentāls izdevums ir iespēja Latvijai parādīt savu nozīmīgumu Eiropā.

  Sējuma rakstu autori ir Latvijas vadošie zinātnieki un speciālisti. Krājumā izmantotas jaunākās arheoloģiskās liecības, nepublicēti arhīvu un krātuvju materiāli, kā arī latviešu un ārzemju autoru jaunākās publikācijas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti