Aizvadītajā nedēļā jauns Covid-19 vakcinācijas rekords – varētu sasniegt 100 000 devu slieksni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Aizvadītajā nedēļā sasniegts jauns Covid-19 vakcinācijas rekords – izmantotas aptuveni 95 000 vakcīnu devas, bet dati par vakcinētām personām vēl nāks klāt un, iespējams, jau pagājušajā nedēļā ir pārkāpts 100 000 izmantoto vakcīnu slieksnis, medijus informēja veselības ministrija ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai”/Par!”).

Pavļuts pastāstīja, ka pašlaik vidēji dienā izmantotas aptuveni 13 664 vakcīnu devas, un tuvojas slieksnis, kad dienā būs vakcinēti vidēji 15 800 cilvēki jeb 1% iedzīvotāju, kas sasnieguši vismaz 16 gadu vecumu.

Pašlaik vismaz pirmo vakcīnas devu saņēma 25%, vienu devu saņēma 17%, bet divas devas – jau 7,37%, informēja ministrs.  

Pavļuts uzsvēra, ka pašreiz vakcinācijas procesa uzdevums ir tuvākajā nedēļā iedzīt atpalikšanu no citām ES valstīm.

Pašlaik arī vērojama atšķirība reģionos, vairāk interese par vakcinēšanos ir Rīgā, Pierīgā un Kurzemē, savukārt mazāka interese ir Zemgalē un Latgalē.  

Savukārt no vecuma grupām vislielākais vakcinēto personu īpatsvars pašlaik ir vecuma grupā 70–79 gadi.  

Vakcinācijas procesā plānots īpaši pievērsties prioritārajai senioru grupai, aicināt viņus vakcinēties, iedrošināt, strādāt ar ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēm, lai nodrošinātu prioritāti šiem iedzīvotājiem.

Arī turpmāk vakcinācijas centros no pulksten 9.00 līdz 10.00 būs senioru stunda un cilvēki vecumā virs 60 gadiem varēs vakcinēties bez rindas.

Kopš aprīļa vidus izbraukuma vakcinācijai pie iedzīvotājiem, kuriem ir grūtības nokļūt vakcinācijas punktos, pieteiktas 2120 personas. Taču pēc pakalpojumu sniedzēju uzrunāšanas liela daļa cilvēku no vakcīnas atteikušies. Tāpēc vakcinētas ir tikai 639 personas. Iemesli ir dažādi - nevēlēšanas vakcinēties, citi vakcīnu jau saņēmuši.

„Veselības centru apvienības” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa atzina, ka šo cilvēku grupu sasniegt ir visgrūtāk un tas aizņem ļoti ilgu laiku.

“Principā tā ir vissarežģītākā grupa. Mums bija 400 pacientu, no viņiem izvakcinēja lielāko daļu, bet apzvanot daļa jau bija izvakcinēti pie ģimenes ārstiem. Daļa vēl domā, un tas nav tik ātrs process. Bet “Veselības centru apvienība” to tūlīt pabeigs. Un es zinu, ka mūsu kolēģi principā tuvojas noslēgumam. Mums otrajā kārtā ir tie pacienti, kuri padomās, un tad pabeigsim šo procesu, un tad atkal jau atgriezīsimies pie viņiem, mēģināsim pārliecināt un uzrunāt. Tad arī būsim gatavi atbraukt,” stāstīja Lapiņa.

KONTEKSTS:

Pašlaik Latvijā vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši aptuveni 25% pieaugušo. Šonedēļ sāka vakcinēt arī 16 gadus sasniegušus jauniešus. Kopš 3. maija vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 vakcinācijai varēja pieteikties visi 18 gadus sasnieguši iedzīvotāji,  bet pirms tam, organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā bija plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas un līdz maija sākumam bija pieņemti lēmumi atvērt 6 no 8 prioritārajām grupām.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti