Aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu ārpus Valdgales kūdras purva ugunsgrēka perimetra

Robežsardzes helikopteriem pirmdien aplidojot Valdgales pagastā esošā ugunsgrēka teritoriju, ārpus tā perimetra konstatēti septiņi jauni uguns perēkļi. Notikušo izmeklē policija, jo ir aizdomas, ka notikušais ir ļaunprātīga dedzināšana, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība").

ĪSUMĀ:

 • Ārpus Valdgales kūdras purva ugunsgrēka teritorijas konstatēti septiņi jauni uguns perēkļi.
 • Policijai ir aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu, jo liesmas izcēlušas savstarpēji nesaistītās vietās.
 • Degšana novērota mežā Ventspils novada Puzes un Popes pagastos.
 • Ugunsdzēsēji novirzījuši resursus purvā, un novirzījuši uz jaunatklātajām vietām.
 • Kozlovskis notikušo sauc par nepieļaujamu un aicina vietējos ziņot par nepazīstamām mašīnām.
 • Valdība otrdien arī piešķīra līdz 150 000 eiro, lai piesaistītu palīdzību no Baltkrievijas ugunsgrēka dzēšanai.

Kozlovskis par Valdgales kūdras purva dedzināšanuZane Mače

   

   

  Kozlovskis atklāja, ka, viņaprāt, šāda rīcība ir šokējoša un nepieļaujama. Valsts policija pagaidām veic pārbaudi, bet Kozlovskis norāda - ir pazīmes, kas liecina, ka tā nav nejauša aizdegšanās, kas liecina par ļaunprātīgu dedzināšanu. Ministrs aicina apkārtnes iedzīvotājus ziņot, ja redzētas aizdomīgas mašīnas, kas nav vietējās. 

  "Bijām spiesti novirzīt resursus, lai lokalizētu šīs vietas, atkailinot galveno darba vietu perimetra sargāšanā. Tas ir kaut kas ārkārtējs un nepieļaujams," uzsvēra Kozlovskis.

  "Dega septiņas vietas, savstarpēji nesaistītas. Septiņās vietās vienlaicīgi izcelties no citiem faktoriem... ir nereāli. Līdz ar to ir pamats uzskatīt, ka tā, iespējams, ir ļaunprātīga dedzināšana. Samazinājām dzēšanas resursus purvā, un novirzījām uz jaunatklātajām vietām," skaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Romāns Andrijauskas.

  Uguns perēkļi konstatēti vietās, kas atrodas vairākus kilometrus no Valdgales purva - mežā Ventspils novadā Puzes un Popes pagastos. To, ka dūmi paceļas citās vietās, pamanījuši iedzīvotāji un ziņojuši VUGD. Glābēji informāciju pārbaudījuši, aizbraucot uz norādīto vietu un pārlidojot teritoriju ar helikopteri. 

  Policija lūdz atsaukties ikvienu, kura rīcībā ir kāda informācija par notikušo. Lai novērstu šādu gadījumu atkārtošanos, policija nosūtījusi papildu patruļas uz Ventspils novadu. Runājot par iemesliem, kā varēja izcelties plašais ugunsgrēks purvā, Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins pirmdien teica, ka policija nesaskata ļaunprātīgas dedzināšanas pazīmes.

  Ministru kabinets otrdien arī piešķīra līdz 150 000 eiro, lai piesaistītu palīdzību no Baltkrievijas ugunsgrēka dzēšanai.

  Ministrs pastāstīja, ka otrdien darbu ugunsgrēka teritorijā sāka Lietuvas helikopteri, sniedzot būtisku atbalstu tur, kur glābēji nevar piekļūt. Palīdzība tiek gaidīta arī no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

  KONTEKSTS:

  Ministru kabinets pirmdien, 23. jūlijā, apstiprināja starptautiskās palīdzības lūgšanu ugunsgrēka dzēšanai Talsu novada Valdgales pagastā. Latvija lūdza helikopterus ugunsgrēka dzēšanai arī no Eiropas Savienības valstīm, bet arī Eiropā plosās meža ugunsgrēki, tādēļ pieejams tikai viens helikopters. Palīdzība tādējādi lūgta Baltkrievijai, kas gatava uz Latviju sūtīt ugunsdzēsībai paredzētu helikopteru un tā apkalpi. Jau iepriekš ugunsgrēka dzēšanā bija iesaistīts Lietuvas helikopters.

  VUGD iepriekš bija izdevies noturēt ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrā. Taču vēl joprojām degšanas perimetra iekšienē ir vietas, kur liesmas izplatās. Ugunsdzēsējiem palīdz ne tikai citi operatīvie dienesti, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni dzēšanai.

  Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma pagājušās otrdienas, 17.jūlija, vakarā. Trešdien no savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti