Dienas ziņas

19.gadsimta apģērbs mūsdienās

Dienas ziņas

Alkešupītes pasākumi «Dzīrēs Kuldīgā»

Ugunsgrēks Valdgalē joprojām plosās

Ugunsdzēsēji notur lielā ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrā

Ugunsdzēsēji glābēji turpina dzēšanas darbus Valdgalē, Talsu novadā, kur vairāk nekā četras dienas turpinās kūdras un meža ugunsgrēks. Taču vēl joprojām degšanas perimetra iekšienē ir vietas, kur liesmas izplatās. 

Ugunsdzēsēji notur lielā ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrāAnnija Petrova/LR
  Par jaunāko dzēšanas darbos stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece: 

  "Diemžēl šodien laikapstākļi ugunsgrēka vietā nav bijuši labvēlīgi dzēšanas darbiem, jo joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās ar vēju. Tomēr gribu vērst uzmanību, ka ugunsdzēsēji un glābēji joprojām notur degšanu iekšējā perimetrā. Liesmas izplatās nevis uz ārpusi, bet perimetra iekšpusē."

  Palkavniece darīja zināmu, ka šodien tiek veiktas gaisa piesārņojuma pārbaudes apkārtējās pilsētās Kurzemē, un, tiklīdz būs zināmi rezultāti, sadarbībā ar Veselības inspekciju tikšot sniegta informācija sabiedrībai. 

  Iepriekš piedūmojuma dēļ evakuētajā Stiklu ciemā atsevišķi iedzīvotāji atgriežas, bet meteorologu prognozes liecina, ka nākamās nedēļas sākumā vēja virziens varētu mainīties un atkal pūst dūmus Stiklu virzienā. Ugunsgrēka radītais piedūmojums jūtams lielā daļā Latvijas.

  Kā ziņots, ugundzēsējiem palīdz ne tikai citi operatīvie dienesti, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni dzēšanai.

  Eiropas Savienības Vides monitoringa programmas "Copernicus" informācija liecina, ka sestdienas vakarā Valdgales pagastā izdegušā meža un purva platība sasniegusi 840 hektārus. 

  Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma otrdienas, 17.jūlija, vakarā. Trešdien no savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki. 

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti