Rīta Panorāma

Festivāls LABA DABA Ratniekos no 3. līdz 5. augustam

Rīta Panorāma

Festivāls «Saldus saule»

Intervija ar Kristapu Eklonu, VUGD priekšnieka vietnieku

Ugunsgrēka dzēšanai Talsu novadā lūgta arī Baltkrievijas palīdzība

Ugunsgrēka dzēšanai Talsu novada Valdgales pagastā lūgta ne tikai visu Eiropas Savienības (ES) valstu, bet arī ārpus ES esošās kaimiņvalsts Baltkrievijas palīdzība. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

Pēc viņa sacītā, savējie resursi  – gan tehnika, gan cilvēkresursi – uguns liesmu dzēšanā sāk izsīkt. Vairāk no ārvalstīm nepieciešama tehnika – helikopteri, lai uguni savaldītu no gaisa. Proti, aviācijas tehnika nepieciešama, lai piekļūtu ugunsgrēka centrālajai vietai, kur deg gan kūdra, gan mežs un kur darbi ir bīstami saistībā ar koku krišanu.

Eklons atzīmēja: meža ugunsgrēki plosās ne vienā vien ES valstī, tāpēc citu dalībvalstu atbalsts, tostarp tehniskais, nepieciešams ne tikai Latvijai. ES pašlaik esot pieejams tikai viens brīvs helikopters, un Latvija ierobežoto ES resursu dēļ nolēma lūgt ārpus ES esošās Baltkrievijas atbalstu.

Kaimiņvalsts esot gatava atsaukties un helikopteri "stāv gatavībā". Pašlaik Ārlietu ministrijā un citās atbildīgajās valsts iestādēs notiek intensīvs darbs, lai šī kaimiņvalsts varētu sniegt palīdzību Latvijai.

"Var būt runa tikai par aviācijas tehniku," teica VUGD priekšnieka vietnieks.

Viņš piebilda, ka Latvijas Nacionālo bruņoto spēku helikopteram jāveic apkope. Drīzumā noteiktās stundas būs nolidojis arī no Lietuvas piesaistītais helikopters.

Pēc VUGD pārstāvja teiktā, šī nav pirmā reize, kad dienests dzēš kūdras ugunsgrēku. "Tāpēc pirmajās dienās nekādu ažiotāžu necēlām," viņš teica. Taču šajā gadījumā ugunsgrēks plosās jau nedēļu un savi resursi tā dzēšanā sāk izsīkt – gan tehniskie, gan cilvēkresursi.

Valdībā otrdien kā vienu no pirmajiem jautājumiem izskatīs iespēju lūgt palīdzību Baltkrievijai. Ņemot vērā ugunsgrēka apmērus, lūgumu, visticamāk, apstiprinās.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets pirmdien, 23. jūlijā, apstiprināja starptautiskās palīdzības lūgšanu ugunsgrēka dzēšanai Talsu novada Valdgales pagastā. Latvija no ES valstīm lūgs helikopterus ugunsgrēka dzēšanai. Jau iepriekš ugunsgrēka dzēšanā bija iesaistīts Lietuvas helikopters.

VUGD izdevies noturēt ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrā. Taču vēl joprojām degšanas perimetra iekšienē ir vietas, kur liesmas izplatās. Ugunsdzēsējiem palīdz ne tikai citi operatīvie dienesti, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni dzēšanai.

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma otrdienas, 17.jūlija, vakarā. Trešdien no savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti