Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Pēteri Krastiņu par Eižena Āriņa balvu datorikā

Rīta Panorāma

Intervija ar Timuru Tomsonu par koncertzāles «Lielais dzintars» trīs gadu jubilejas svinībām

Intervija ar Mariannu Dreju par iespējām, kā veicināt bērnu ārpusģimenes aprūpes kvalitāti

Aizdomas par bērnu iebiedēšanu redzeslokā inspekcijas nonākušajos bērnunamos

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai (VBTAI) ir aizdomas, ka bērnu aprūpes iestādēs, kuras nonāk inspekcijas redzeslokā, bērni ir “iebiedēti vai ar viņiem veiktas īpašas pārrunas”, LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja inspekcijas vadītāja Marianna Dreja.

Dreja klāstīja, ka inspekcija novērojusi, ka iestādes nereti, jau nojaušot par pārbaudēm, vai arī pēc mediju ziņotā sāk “strādāt ar bērniem”. Piemēram, iestādē, kur šobrīd ir uzsākts kriminālprocess par iespējamo seksuālo vardarbību, inspekcijas pārstāvjiem nebija iespējams atklāti runāt ar bērniem, viņi atteicās.

“Es teiktu, ka [viņi] iebiedēti vai ar viņiem veiktas īpašas pārrunas,” atzina Dreja.

Viņa stāstīja, ka ikdienā kaut kas bērnam noteikti nepatīk, bet, ja visi stāsta, ka viņiem viss patīk, viss ir fantastiski, tad rodas aizdomas, vai viņi pauž savu viedokli vai pieaugušo stāstus.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija arī rosinās izmaiņas normatīvajos aktos, lai pašvaldībām būtu pienākums atbrīvot no amata bērnu aprūpes iestāžu darbiniekus gadījumos, ja inspekcija viņu darbā atkārtoti konstatē pārkāpumus.

Viņa atzina, ka pašlaik dažas pašvaldības reaģē ātri, dažas nav tik atsaucīgas, bet nosaukt konkrētus novadus pagaidām nevēlējās.

 KONTEKSTS:

Septembra vidū izskanēja informācija, ka Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) saņēmusi informāciju par iespējamo seksuālo vardarbību kādā bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādē. Lai gan sīkākas detaļas netiek izpaustas, zināms, ka iestāde inspektoru redzeslokā nonākusi jau iepriekš. Lai novērstu iespējamos riskus, inspekcija plāno nekavējoties veikt bērnu tiesību ievērošanas pārbaudi.

Pagaidām iestādes vadība nav atstādināta un direktors turpina pildīt savus pienākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti