Panorāma

Zemniekiem – grūts pavasaris

Panorāma

Panorāma

Parlamentā pulcējas 8. Jauniešu Saeima

8.Jauniešu Saeimā diskusijas arī par medijpratību un kritisko domāšanu

Saeimas deputātu vietās piektdien, 13.aprīlī, sēdās aktīvi jaunieši no visas Latvijas, lai piedalītos 8. Jauniešu Saeimas sēdē. Diskusijas raisījās gan par medijpratību un kritisko domāšanu, gan par latviskās identitātes stiprināšanu.

Strādājot komisijās, jauniešiem bija iespēja debatēt par kolēģu iesniegtajām idejām un priekšlikumiem, kādai vajadzētu izskatīties šīs Jauniešu Saeimas sēdes gala deklarācijai.

Latvijas Televīzijas uzrunātie jaunieši atzina, ka debates komisijās bija spraigas – izskatīti jautājumi, kas skar gan jauniešus, gan ikvienu Latvijas iedzīvotāju.

"Valstij būtu jārada apstākļi, lai iedzīvotāji varētu dzīvot kaut cik pienācīgi un minimālā alga būtu 600 eiro. Un jārada darbs, lai nebūtu tā, ka vēl 350 000 aizbrauc projām," norādīja 8. Jauniešu Saeimas deputāts Ernests Olers.

"Mums ir jāreklamē mūsu latviešu kultūra, patriotisms, un tas ir jāmēģina atdzīvināt. Cilvēkiem ir jāmīl sava zeme," sacīja 8. Jauniešu Saeimas deputāts Edijs Jakubauskis. Jautāts, kā veicināt patriotismu, jaunietis pauda pārliecību:

"Viss sākas no ģimenes un skolas. Ģimenē jāstāsta, un skolās vajag interesantus un azartiskus skolotājus."

Jauniešu Saeimu vadīja parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) un jauniešu prezidijs – dalībnieki, kuru pieteiktās idejas 8. Jauniešu Saeimas vēlēšanās bija guvušas lielāko atbalstu: Patrīcija Anna Vavilova, Rojs Rodžers Linkevičs, Aelita Skromule un Sāra Zdanovska.

Piektdien, 13.aprīlī, noslēdzoties 8. Jauniešu Saeimai, svinīgi apbalvoti nākotnes politiķa titula ieguvēji: Ieva Strupa, Rota Lāce, Ludmila Moisejenkova un Elīna Repse, informē Saeimas Preses dienestā.

Tie ir jaunieši, kuri, projektā strādājot nozaru komisijās, izrādījuši īpaši aktīvu līdzdalību jauniešu parlamenta deklarāciju projektu apspriedē un pilnveidē.

Šā gada Jauniešu Saeimas centrālā tēma bija Latvijas nākotnes veidošana. 8. Jauniešu Saeima šodien pieņēma četru nozaru komisijās izstrādātās deklarācijas par latviskās identitātes stiprināšanu Latvijā un pasaulē, jauniešu kritiskās domāšanas veicināšanu mediju vidē, vispusīgu jauniešu izglītību un jauniešu iesaisti valsts attīstīšanā.

Jauniešu Saeimas deputātus ievēlē publiskā balsojumā projekta mājaslapā www.jauniesusaeima.lv, un no ievēlētajiem 100 deputātiem 13. aprīlī Saeimas namā uz 8. Jauniešu Saeimu pulcējās 87 jaunieši. Viņiem šajā dienā bija iespēja iepazīt parlamenta ikdienas darbu - likumu izstrādes procesu komisijās un Saeimas sēdēs.

Projektu īsteno Saeima, informatīvi atbalsta sociālais tīkls "Draugiem.lv", Latvijas Televīzija un Latvijas Radio.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti