Valsts Prezidenta vēlēšanas

Valsts prezidenta vēlēšanu 3. kārtas rezultāti

Valsts Prezidenta vēlēšanas

Politologi komentē Valsts prezidenta vēlēšanu rezultātu

Edgara Rinkēviča uzruna pēc ievēlēšanas Valsts prezidenta amatā

Jaunievēlētais prezidents Rinkēvičs: Darīšu visu, lai mūsu valsts plauktu un būtu droša

Par Valsts prezidentu ievēlētais ilggadējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kuru amatam virzīja viņa partija "Jaunā Vienotība", pēc ievēlēšanas uzrunā Saeimai solīja darīt visu, lai mūsu valsts plauktu, būtu droša un sabiedrība būtu saliedētāka.

Rinkēvičs pateicās deputātiem par dāvāto uzticību, sakot paldies gan tiem, kas viņu atbalstīja, gan tiem, kas viņu neatbalstīja, kā arī norādīja, ka vēlēšanu process un debates un diskusijas ar sāncenšiem uz prezidenta amatu "parādīja, ka demokrātija mūsu valstī ir augstā līmenī".

Rinkēvičs arī pateicās līdzšinējam prezidentam Egilam Levitam par viņa darbu un arī sāncenšiem uz prezidenta amatu – koalīcijā esošā "Apvienotā saraksta" virzītajam uzņēmējam Uldim Pīlēnam un opozīcijā esošo "Progresīvo" virzītajai Elīnai Pinto, norādot, ka "mūsu diskusijās 2–3 nedēļu laikā atradām vairāk kopīgā nekā atšķirīgā, un tas ir tas, kas jādara visiem – [..] strādāt kopā, nevis vairāk strīdēties".

Jaunievēlētais prezidents arī pauda gatavību ciešākai sadarbībai gan ar Saeimu, gan ar valdību.

"Negribētu daudz runāt, bet gribu teikt, ka esam tādā brīdī, kad Latvija ir visai sarežģītos apstākļos, bet vēlēšanas notika gaisotnē, kad mūsu hokejisti atnāca mājās ar bronzu, un drīz neatkarīgi no politiskajiem uzskatiem mēs visi vienosimies Dziesmu un deju svētkos.

Izmantosim šo pacēlumu, lai valsts attīstītos un būtu drošāka," aicināja Rinkēvičs.

Savukārt tiem "zēniem un meitenēm, kas sapņo kļūt par hokejistiem vai prezidentiem un tas liekas nesasniedzams sapnis", jauniešiem viņš novēlēja no sapņiem "pāriet uz darbiem, būt gataviem sadauzīt stikla griestus, kad liekas, ka jūs nesaprot, un kopumā visai valstij ir jādara, un mums izdosies".

Preses konferencē pēc ievēlēšanas Edgars Rinkēvičs uzsvēra, ka tuvākajās dienās viņš noliks "Jaunās Vienotības" partijas biedra karti un būs politiski neitrāls prezidents, un "gan manās, gan valsts interesēs un visu partiju interesēs, ka es maksimāli vienādi izturēšos" pret visiem spēkiem.

Viņš arī uzsvēra, ka viņam bija pieredze valsts pārvaldē, kur bija jāievēro politiskā neitralitāte, "es zinu, kā to darīt".

Savukārt "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis LTV pauda, ka, viņaprāt, Saeima nobalsoja ne tikai par labāko no trīs kandidātiem, bet arī par labāko no Latvijas politiķiem, jo laikā, kad Ukrainā notiek karš un Latvijai blakus ir agresorvalsts,  ir svarīgas Rinkēviča zināšanas, tas, ka viņš var nakts laikā zvanīt NATO ģenerālsekretāram un viņam pacels.

Latvija būs labi pārstāvēta starptautiski, bet vai būs izmaiņas koalīcijā un valdībā – par to būs jālemj visām frakcijām kopā, sacīja Latkovskis.

KONTEKSTS:

Trešdien, 31. maijā, Saeima vēlēja nākamo Valsts prezidentu, kuram bija jāgūst vismaz 51 deputāta atbalsts.  Valsts prezidenta vēlēšanas Latvijā notiek ik pa četriem gadiem. Pašreizējā prezidenta Egila Levita pirmais pilnvaru termiņš beigsies šā gada 8. jūlijā. Viņš atkārtoti vairs nekandidēja uz šo amatu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti