Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: "Saltu mānija"

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: "Dārgā gāze, elektrība, siltums. Kāpēc?"

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: "Saltu mānija"

Smaržīgās un garšīgās «bērnu cigaretes»? «Aizliegtais paņēmiens» vētī «saltu» māniju

Aizvien populārāks kļūst jauns elektronisko cigarešu veids, kas ar Latvijā radītu zīmolu "Salt" iekaro ne tikai esošo smēķētāju, bet arī pusaudžu uzmanību. LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" vētīja to kaitīgumu veselībai un videi, uzklausīja jauniešu pieredzes stāstus un interesējās par valsts rīcību, lai nepieļautu jauniešu atkarību no šādas smēķēšanas.

Pašlaik modes zenītā ir tā saucamie "salti", kas tiek pieskaitīti e-cigaretēm. Kā tie atšķiras no parastiem smēķiem? Vai būtiski mazāk kaitīgi veselībai? 

Ārsti un pētnieki norāda uz trim problemātiskām lietām: nikotīnu, kas rada atkarību, propilēnglikolu un glicerīnu tvaicēšanu un aromatizētājiem.

LTV uzrunāja jauniešus dalīties ar saviem pieredzes stāstiem par "saltu" smēķēšanu. Izrādās – tas ir dārgi, bet ar ļoti populāri.

"Pēc sarunām ar meitu saprotu, ka viņai 7. klasē ir vairāki bērni, kuriem  jau ir izveidojusies atkarība, un kopumā reti kurš bērns nav pamēģinājis," atklāja kāda mamma.

Skaidrojot "saltu" popularitāti jauniešu vidū, nereti norāda uz pievilcīgu dizainu un aromatizētājiem. Citviet pasaulē to risina ar aizliegumu aromatizēt e-cigaretes. Tā rīkojusies arī Igaunija un Lietuva; Latvija – nē. Izrādās – šāda iecere iesprūdusi Saeimā.

Turklāt "Aizliegtais paņēmiens" uzgāja vairākas "saltu" reklāmas un e-cigarešu tirdzniecības vietas, kas šķietami neatbilst likumā atļautajam. To atzina arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), solot šogad aktīvāk pievērsties šai jomai.

Turklāt "salti" var radīt vides problēmas. Saskaņā ar paša ražotāja datiem pie viņiem atgriežas vien 10–20% no visu pārdotā saltu apjoma svara.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti