Straujajā Amatā daudz laivotāju; dažu nākas glābt pēc peldlīdzekļa apgāšanās

Viens no vēsturiski augstākajiem ūdens līmeņiem Amatā sestdien, 25. martā, raisījis lielu apmeklētāju un laivotāju interesi.

Kā novēroja Latvijas Radio, straujajā upē redzami desmitiem laivotāju, taču dažiem peldlīdzekļi apgāzušies, un, tā kā šodienas pasākums nav speciāli organizēts, tur nav glābēju, tāpēc nelaimē iekļuvušajiem laivotājiem palīdz arī dabas taku apmeklētāji.

Latvijas Radio žurnāliste Zane Eniņa par laivošanu Amatā
00:00 / 00:43
Lejuplādēt

"Tas patiešām ir iespaidīgi. Amata atgādina draudīgu kalna upi. Amata ir krāčaina, līkumaina, krastos ir klintis. Pār straumi ir noliekušies krastā augošo koku zari. Ik pa brīdim pa straumei aizpeld kāds airis, kādas laivotāju mantas vai pat apgāzusies laiva. Bijām liecinieki arī tam, ka cilvēki glāba kādu no laivas izkritušu vīru, kurš bija pieķēries pie egles, kas iegāzusies upē, un turējās pie tās, bet viņa spēki bija izsīkuši un viņš pats izķepuroties krastā nespēja.

Ļoti pieredzējuši laivotāji vienmēr atgādina, ka Amata pavasarī nav tāds iesācēju prieka brauciens," stāstīja Latvijas Radio žurnāliste.

Šopēcpusdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir saņēmis izsaukumu uz glābšanas darbiem Cēsu novada Drabešu pagastā. Kā Latvijas Radio vēsta dienesta pārstāve Ilze Dāme-Birziņa, Amatā no laivas izkritis cilvēks. Saviem spēkiem viņš nokļuvis upes krastā, taču savainojuma dēļ pats nespēj nokļūt mājup.

VUGD pārstāve Sandra Vējiņa
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Ugunsdzēsēji glābēji mēroja aptuveni kilometru garu ceļu gar upi līdz cietušajam cilvēkam. Kopumā tika atrasti divi cilvēki. Šobrīd tiek vesti atpakaļ uz vietu, kur ir operatīvo dienestu transportlīdzekļi.

Latvijas Radio žurnālistes Zanes Eniņas video:

 

KONTEKSTS:

Ūdens līmenis Amatā sasniedzis 2,09 metrus virs stacijas nulles atzīmes, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem vēsturē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Cēsu novadā plūdu dēļ izsludināts oranžais brīdinājums, citviet Vidzemē un Latgalē, kā arī Zemgales austrumos spēkā dzeltenais brīdinājums, kas nozīmē, ka daudzos upju posmos palieņu un zemāko vietu applūšana gaidāma arī turpmākajās dienās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti