Ūdenslīmenis Amatā sasniedzis vienu no vēsturiski augstākajām atzīmēm (precizēts)

Ūdens līmenis Amatā sasniedzis 2,09 metrus virs stacijas nulles atzīmes, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem vēsturē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Precizējums

Precizēts ūdens līmenis Amatā 2013. gada pavasarī.

Iepriekš aptuveni tikpat augsts ūdens līmenis Amatā bija 2013. gadā, kad pēc garas ziemas aprīlī strauji iestājās pavasaris, ūdens Amatā pakāpās līdz 2,11 metriem virs stacijas nulles atzīmes.

Hidroloģiskā novērojumu stacija Amatā ir novietota pie Melturiem un tur mērījumus veic jau kopš 1920. gada. Vēsturiski visaugstākais ūdenslīmenis tur bija 1940. gada pavasarī, kad tas sasniedza 2,35 metrus virs stacijas nulles atzīmes.

Jau vēstīts, ka straujas kušanas un lietus dēļ daudzas Vidzemes un Latgales upes izgājušas no krastiem, applūdušas palienes, zemākās vietas un atsevišķi ceļu posmi.

Cēsu novadā plūdu dēļ izsludināts oranžais brīdinājums, citviet Vidzemē un Latgalē, kā arī Zemgales austrumos spēkā dzeltenais brīdinājums, kas nozīmē, ka daudzos upju posmos palieņu un zemāko vietu applūšana gaidāma arī turpmākajās dienās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti