Veselības ministram padomus dos arī rakstnieks Beļskis un epidemiologs Trojanskis

Veselības ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība") izveidojis savu biroju – to vadīs Ropažu novada domes deputāte Renāte Gremze, bet padomnieka amatos apstiprināts gan labi zināmais rakstnieks un iepriekš vairāku politiķu padomdevējs Normunds Beļskis, gan epidemiologs Ņikita Trojanskis, kurš publiskajā telpā parādījās pandēmijas laikā. 

Gan Abu Meri, gan Gremze 2021. gada pašvaldību vēlēšanās tika ievēlēti Ropažu novada domē – Abu Meri no "Jaunās Vienotības" saraksta, bet Gremze no Jaunās konservatīvās partijas (vēlāk – "Konservatīvie") saraksta. Abi kandidēja arī 14. Saeimas vēlēšanās no šiem politiskajiem spēkiem. Abu Meri ievēlēja, bet "Konservatīvie" nepārvarēja 5% barjeru. Gremze šā gada sākumā "Konservatīvos" gan pameta. 

Ministrijā informēja, ka Gremze strādājusi ar stratēģiskiem reģiona attīstības, publisko institūciju pārvaldības, kā arī labklājības un izglītības jautājumiem. 

Savukārt Veselības ministrijas (VM) parlamentārais sekretārs būs Artjoms Uršuļskis, kurš iepriekš šādu amatu ieņēma Labklājības ministrijā. Viņš būs atbildīgs par VM sadarbību ar Saeimu un tajā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, kā arī starptautisko sadarbību. Uršuļskis iepriekš bijis politikas padomnieks ASV vēstniecībā Latvijā, konsultants Saeimas Eiropas lietu komisijā, kā arī profesionālo pieredzi guvis projekta koordinatora amatā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē sekretariātā.   

Ministra birojā strādās arī padomnieks stratēģijas jautājumos Normunds Beļskis. Viņš savulaik bija padomnieks vairākiem Tautas partijas ministriem – Gundaram Bērziņam, Vinetam Veldrem, Marekam Segliņam un Baibai Rozentālei. Bijis arī Valsts prezidenta Valda Zatlera padomnieks.

Beļskis ir arī rakstnieks, vairāku izrāžu libretu autors, bet pēdējos gados vadīja Sabiedrisko attiecību nodaļu Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Savukārt digitalizācijas un mākslīgā intelekta attīstības jautājumos padomnieks būs mākslīgā intelekta pētnieks un epidemiologs Ņikita Trojanskis,

kurš iepriekš strādājis Slimību profilakses un kontroles centrā, kā arī Nacionālajā veselības dienestā, un šobrīd ir Oksfordas Universitātes doktorantūras students. Trojanskis pirms 14. Saeimas vēlēšanām sadarbojās ar "Progresīvajiem". 

Veselības ministra padomniece juridiskajos jautājumos būs demogrāfijas doktore un tiesību zinātņu maģistre ar specializāciju sociālajā politikā Līga Āboliņa, kurai ir ilgstoša pieredze labklājības jomā – bērnu tiesību aizsardzības un ģimenes politikas jomā.

Bet padomniece komunikācijas jautājumos ir Ilona Oša, kura vadījusi komunikāciju komandu un stratēģisko komunikāciju vairākās valsts kapitālsabiedrībās, strādājusi sabiedrisko attiecību un mārketinga komunikācijas aģentūrās.

Ministrs plānojis izveidot arī spēcīgu nozares ārštata ekspertu komandu. Ārštata padomnieces amatā jau piekritusi strādāt SIA "Saldus medicīnas centrs" valdes priekšsēdētāja, Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietniece Skrundas pilsētas un novada lauku teritoriju jautājumos Nellija Kleinberga ("Jaunā Vienotība").

Kleinberga citstarp atteicās ieņemt 14. Saeimas deputāta mandātu, kas viņai pienāktos uz laiku, kamēr vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumus pilda Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība"), ziņoja LETA. Viņai atsakoties, nākamais aiz svītras bija Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis ("Jaunā Vienotība"), kuram 14. Saeimas mandātu uz laiku apstiprināja šonedēļ.

Abu Meri ārštata padomnieces amatā strādās arī ārstu un pacientu tiesību eksperte Karīna Palkova.

"Mans redzējums ir, ka mums Latvijā jāizveido veselības aprūpes sistēma, kas rada vērtību pacientam – tam ir jābūt galvenajam indikatoram, kā mēs mērām veselības aprūpes pakalpojumu efektivitāti. Un tas ir liels izaicinājums, tādēļ man ir svarīga komanda, ar ko kopā es realizēšu savu redzējumu," paudis ministrs Abu Meri.

"Svarīgi, ka arī mana komanda redz šo misiju un ir motivēta dot pat pārdrošas idejas, lai sasniegtu izvirzītās prioritātes – efektīva datos un tehnoloģijās balstīta veselības aprūpes pārvaldība, Baltijā konkurētspējīgs finansējums nozarei, cilvēkresursu attīstība – cieņa, adekvāts atalgojums un darba apstākļi nozares darbiniekiem, medikamentu pieejamības un efektivitātes uzlabošana un sabiedrības lielāka iesaiste prevencijā," biroja stratēģiskos virzienus iezīmēja Abu Meri.

KONTEKSTS:

Saeima 15. septembrī ar 53 balsīm apstiprināja Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") veidoto valdību. Iepriekšējā, Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") otrajā valdībā Veselības ministrija bija "Apvienotā saraksta" virzītās, bezpartejiskās Līgas Meņģelsones pārraudzībā.

"Apvienotais saraksts" palicis opozīcijā, līdz ar to mainījusies arī ministrijas politiskā vadība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti