Panorāma

Mieriņas izteikumi – "priekšvēlēšanu retorika"?

Panorāma

Polija un Ukraina meklē risinājumu graudu krīzē

Darbu uz laiku sāk deviņi jauni Saeimas deputāti

Jauno ministru vietā Saeimas krēslos nonāk deputāti ar «mīksto mandātu»

Mainoties koalīcijai un līdz ar to valdības sastāvam, Saeimā no ministru amatiem atgriezušies vairāki deputāti, bet citi ienākuši uz laiku, kamēr aizvieto ministru krēslos nonākušos.

Šonedēļ Saeimas deputāta uz laiku iegūto jeb "mīksto mandātu" zaudēja Viktorija Baire ("Jaunā Vienotība"), jo darbā parlamentā atgriezies  bijušais klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars ("Jaunā Vienotība"). Tagad Baire atkal ir parlamentā veselības ministra amatā apstiprinātā Hosama Abu Meri ("Jaunā Vienotība") vietā.

Tāpat "Jaunās Vienotības" frakcijā strādās:

  • Alīna Gendele, kura deputāta pienākumus uzņēmusies iekšlietu ministra Riharda Kozlovska vietā. Viņai "mīkstais mandāts" bija arī 13. Saeimas laikā, kad pilnvaras nolika Aldis Adamovičs;
  • līdzšinējais Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis, kurš Saeimā strādās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministres Ingas Bērziņas vietā.

Kristovska vietā Ventspils domē deputāta krēslā varētu atgriezties par Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") oponentu dēvētais Aivis Landmanis, kurš pašvaldību vēlēšanās ir nākamais aiz svītras "Jaunās Vienotības" sarakstā.

Zaļo un Zemnieku savienības frakcijā strādās:

  • ķirurgs Ģirts Štekerhofs, kuram mandāts apstiprināts, kamēr labklājības ministra pienākumus pilda Uldis Augulis; 
  • līdzšinējais Limbažu novada domes deputāts Didzis Zemmers, kurš strādās parlamentā, kamēr zemkopības ministrs ir Armands Krauze;
  • līdzšinējā Tukuma novada domes deputāte Ligita Gintere, kura apstiprināta uz laiku, kamēr ekonomikas ministra amatā ir Viktors Valainis;
  • Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Maslovskis, kuram mandāts apstiprināts klimata un enerģētikas ministra Kaspara Meļņa vietā.

Savukārt "Progresīvo" frakcijā darbu sāks līdzšinējie Smiltenes novada un Rīgas domes deputāti – attiecīgi Ervins Labanovskis un Mairita Lūse, kuriem mandāts apstiprināts uz laiku, kamēr satiksmes ministra amatā apstiprināts Kaspars Briškens un aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Līdz ar "Progresīvo" iesaisti valdībā mainīsies arī partijas pārstāvji galvaspilsētas domē, jo parlamentā darbu sāks Lūse, bet līdzšinējā Rīgas domes deputāte Agnese Logina kļuvusi par kultūras ministri.

Līdz ar deputātu rotāciju Saeimā un politisko spēku rotāciju koalīcijā izmaiņas piedzīvo arī Saeimas komisijas, kurās nu nonāks gan bijušie ministri, gan deputāti ar "mīksto mandātu".

KONTEKSTS:

Pēc izmaiņām koalīcijā un jaunas valdības izveides pārmaiņas skāra arī augstākos amatus Saeimā. 

Jaunā trīs partiju koalīcija vienojās, ka Saeimas priekšsēdētāja amatu ieņems ZZS politiķis, un šim amatam tika virzīts Gunārs Kūtris, kurš pēc izvirzīšanas šim amatam raidījumā "Krustpunktā" izteicās, ka, ja viņam būtu jāattīsta Latvijas ekonomika, viņš "noteikti uz kādu apspriedi saaicinātu Latvijas miljonārus, vienalga, apsūdzēti vai notiesāti, un ar viņiem aprunātos". Šie izteikumi raidīja neizpratni, un balsojumā par Saeimas spīkeru Kūtris neguva pietiekamu atbalstu. Par Saeimas spīkeri tika iecelta cita ZZS kandidāte – Daiga Mieriņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti