Sadaļas Sadaļas

2018.gadā saziņai ar valsti iedzīvotājiem būs pieejamas oficiālās e-pasta adreses

Lai elektroniskā vidē nodrošinātu ērtu un drošu oficiālo saziņu un dokumentu apriti starp valsts un pašvaldību iestādēm un iedzīvotājiem, no 2018.gada 1.jūnija valstī sāks darboties oficiālā elektroniskā e-adrese. 

To paredz Oficiālās elektroniskās adreses likumprojekts, kuru Saeima ceturtdien, 16.jūnijā, pieņēma galīgajā lasījumā, informēja Saeimas preses dienests.

Šāda adrese būs personas oficiālās deklarētās adreses versija elektroniskā vidē, lai ar portāla www.latvija.lv starpniecību personas varētu no valsts iestādēm saņemt oficiālo korespondenci, kā arī sazināties tūlītēji.

Uzņēmējiem, valsts un pašvaldību iestādēm oficiālās elektroniskās adreses izmantošana būs obligāta, bet fiziskās personas to varēs izvēlēties brīvprātīgi.

Tiesām, kas izskata civillietas, krimināllietas, administratīvās lietas un administratīvo pārkāpumu lietas, Satversmes tiesai, kā arī zvērinātiem tiesu izpildītājiem, maksātnespējas procesa administratoriem šī e-adrese obligāti būs jāsāk izmantot no 2020.gada.

Lai izveidotu e-adresi, personai būs jāpieslēdzas savā kontā portālā www.latvija.lv ar tiem pašiem autentifikācijas līdzekļiem, kā, piemēram, iesniedzot iesniegumu. Fiziskās personas e-pasta aktivizēšana notiks, personai pirmo reizi autentificējoties portālā e-adreses izmantošanai. Atbildi personai nosūtīs elektroniski uz tās e-adreses kontu, kas ir droša vide dokumentu apritei, tādēļ atšķirībā no parastā e-pasta nepastāv risks, ka dokumentu varēs apskatīt nepiederošas personas, teikts likumprojekta anotācijā.

Oficiālā elektroniskā adrese likumprojektā definēta kā elementu kopums (unikāla ciparu vai ciparu un burtu virkne), kas nodrošinās adresāta sasniedzamību elektroniskajā vidē. E-adreses lietotājs būs valsts iestāde, tiesību subjekts, kas reģistrēts Uzņēmumu reģistra reģistros, vai fiziskā persona, kurai būs aktivizēts e-adreses konts.

Iedzīvotāju izveidotais e-adrešu skaits varētu pārsniegt vienu miljonu, sacīts likumprojekta anotācijā.

Patlaban oficiālā saziņa ir piesaistīta personas deklarētajai dzīvesvietas adresei, bet arvien vairāk uzņēmēju un iedzīvotāju izvēlas elektronisko saziņu. Patlaban valsts iestādes ir spiestas veidot individuālus risinājumus drošai e-dokumentu sūtīšanai. Tādējādi iedzīvotājiem nav vienas pastkastītes oficiālai saziņai, bet ir daudzas, iepriekš norādījuši likumprojekta autori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt