Dienas ziņas

Rudens brīvlaikā skolēni ceļos, lasīs un izgulēsies!

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ar rezolūciju aicina sakārtot sistēmu cīņā pret vardarbību skolā

Liepājas skolu pārstāvji un vecāki prasa amatpersonām rīcību cīņā ar vardarbību skolās

Vardarbība izglītības iestādēs jau gadiem ir iesakņojusies problēma. Mudinot pret to cīnīties ar praktiskiem risinājumiem, atsevišķu Liepājas izglītības iestāžu pārstāvji, vecāki, kā arī vairākas amatpersonas iesniedza rezolūciju valsts atbildīgajām institūcijām. Tajā rosināts gan izveidot skaidru, pamatotu un saprotamu izglītības un sociālās aizsardzības sistēmu, gan ļaut no skolām izņemt agresīvos bērnus.

Cīņā pret vardarbību skolotāji jūtas bezpalīdzīgi, tāpēc rezolūcijā iekļauti būtiski punkti, lai situāciju mainītu.

"Bērni ir savā starpā neiecietīgi, vardarbīgi. Skolotāji un skolas personāls arvien vairāk sūdzējās par to, ka viņi netiek galā ar situāciju, arī vecāki netiek galā ar situāciju. Bija vairāki signāli, kas lika mums domāt, ka ir tiešām aktīvi kaut kas jādara lietas labā. Tās ir izmaiņas likumdošanā, kas varētu nodrošināt, piemēram, pašu vecāku atbildības stiprināšanu," norādīja Liepājas Universitātes docente, rezolūcijas autore Inga Zeide.

Rezolūcijā rosināts izveidot un saglabāt speciālas izglītības iestādes audzēkņiem ar psihiskās uzvedības traucējumiem ilgtermiņa palīdzībai. Tas gan būtu pretrunā ar šobrīd esošo iekļaujošo izglītību.

Tāpat rezolūcijā ir punkts, kas varētu raisīt plašas diskusijas, proti, ļaut skolām veikt speciālu bērna izpēti bez vecāku piekrišanas, ja novērota problemātiska uzvedība.

Pret to iebilst vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" Inga Akmentiņa-Smildziņa: "Es šobrīd nevarētu iedomāties, ka manam bērnam veic izpēti bez vecāku piekrišanas. Tur apakšā ir vairākas lietas par to, kas tad veic to izpēti. Diemžēl nereti skolas nevar atļauties algot labākos psihologus, un arī tā psihologu kvalitāte pat ir atšķirīga."

Savukārt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA) atbalsta šādu rezolūciju kopumā, uzsverot – izmaiņas likumos ir vajadzīgas jau sen.

"Mēs esam pārāk nabadzīgi, lai varētu atļauties pilnvērtīgu, kvalitatīvu iekļaujošo izglītību.

Priekšlikumi ir balstīti uz tādu, jāsaka, realitāti, un tie ir praktiski īstenojami. Tie nav tādi, kas prasītu ļoti lielu finansējumu, protams, priekšlikumiem ir arī fiskālā ietekme. Īpaši tajos jautājumos, lai nodrošinātu cilvēkresursus, proti, gan tātad atbalsta personālu bērniem, gan lai arī skolas kapacitāti stiprinātu," norādīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Pedagogi atzīst, ka viņi paši nespēs tikt galā gan ar izglītošanu, gan ar sociālu un psiholoģisku jautājumu risināšanu. Tāpēc tiek gaidīts atbalsts no valsts.

"Pedagoga galvenais mērķis tomēr ir sniegt zināšanas un audzināt. Tādi ielaisti vardarbības gadījumi, agresijas – tur mums būtu nepieciešams spēcīgs atbalsta personāls, kuri būtu specializējušies tieši šajā jomā," sacīja Liepājas Valsts tehnikuma direktora vietniece audzināšanas darbā Aiga Freimane.

Rezolūcija iesniegta Valsts prezidentam, Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī tiesībsargam un vairākām citām iestādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti