Panorāma

"Vagner" pārceļas uz Baltkrieviju

Panorāma

Panorāma

Latvijā ārstēties ierodas simtais Ukrainas karavīrs

Austrumu slimnīcā nogādā 20 Ukrainas karā cietušos; četri guvuši ļoti smagus ievainojumus

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā piekto reizi ar labdarības projekta "M-Help.com" organizēto palīdzības autobusu atgādāti Ukrainas karā smagi cietušie. Ārstēšanos Latvijā sāks vēl 20 Ukrainā cietušie, no kuriem četri kareivji guvuši ļoti smagus ievainojumus.

"Pēdējo reizi mani ar mīnmetēju savainoja! Bija ļoti smagas kaujas," sacīja Ukrainas karavīrs Konstantīns. "Nomazgāties gribas un uzpīpēt, tad vispār būtu lieliski!" atzina karavīrs Mihailo.

Starp karavīriem ir arī ievainotā kara ārste Jevgēnija Markeviča.

"Hersonas apgabala atbrīvošanas laikā  uzbrukumā bija ievainotie. Braucām viņus evakuēt, un tā sanāca, ka mūs pamanīja ar dronu. Uz mums izšāva Krievijas tanks. Es visa biju ievainota, bet vissmagāk cieta labā kāja. Deva 90 procentus, ka būs jāamputē, bet izdevās izglābt. Tagad jādara viss, lai tas nav bijis velti! Lai varētu atgriezties un glābt citus," pastāstīja Jegvēnija.

Jevgēnija frontē darījusi visu, lai pēc iespējas mazāk sieviešu piedzīvotu viņas likteni. Savu vīru ārste ir apglabājusi.

Pacientus Latvijā sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda – dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls. Visiem pacientiem tika veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings – dažādi radioloģiskie un laboratoriskie izmeklējumi.

Tāpat bija jāpārliecinās par dažādu hospitālo infekciju iespējamo klātbūtni, jo kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās.

Ļoti smagi cietušajiem Latvijā veiks vairākas sarežģītas ķirurģiskas vai mikroķirurģiskas operācijas. Visu ārstēšanās laiku ar pacientiem strādās RAKUS Rehabilitācijas klīnikas fizioterapeiti, ergoterapeiti un rehabilitologi, lai sekmētu ātrāku atlabšanu pēc smagām operācijām.

Lai novērstu un mazinātu kropļojošo kara ievainojumu sekas, lielāko daļu pacientu pārvedīs uz Nacionālo rehabilitācijas centru "Vaivari" ilgstošai rehabilitācijai. Savukārt Rīgas Austrumu slimnīcas specializētajās klīnikās ārstēsies pieci ļoti smagus kara ievainojumus guvušie kareivji — viņiem veiks sarežģītas ķirurģiskas un mikroķirurģiskas operācijas.

Plānots arī, ka daži pacienti, kas piedzīvojuši zvērības Krievijas armijas gūstā, saņems mērķētu psihologu un psihoterapeitu palīdzību Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā un vēlāk arī Sociālās integrācijas valsts aģentūras rehabilitācijas centrā. 

Viens no labdarības projekta "M-help.com" dibinātājiem Mārtiņš Medinieks atzīmēja, ka ievainoto Ukrainas karavīru skaits joprojām pieaug.

"Ziņās daudz tiek runāts par Ukrainas armijas pretuzbrukumiem, kuri norit, pateicoties ne vien piešķirtajam bruņojumam un tehnikai, bet arī karavīru drosmei un varonībai.

Diemžēl skarbā realitāte ir tāda – karavīri mirst kaujas laukā, bet smagi cietušajiem un ievainotajiem palīdz labākie Latvijas ārsti.

Esmu gandarīts, ka spējam vienoties palīdzības sniegšanai un uzskatāmi apliecināt, ka vairs nav "formālo" šķēršļu.""

Medinieks sacīja, ka karš karavīriem sagādājis ne vien fiziskas traumas, bet arī emocionālus pārdzīvojumus. "Tas vairo apņēmību turpināt sniegt atbalstu un palīdzību," sacīja "M-help.com" dibinātājs.  

KONTEKSTS:

2022. gadā Latvijā kopumā nogādāti un veselības aprūpes pakalpojumus Rīgas Austrumu slimnīcā un  rehabilitācijas centrā "Vaivari" saņēmuši 130 karā cietušie Ukrainas karavīri.

Latvija ievainotajiem ukraiņu karavīriem palīdz arī šogad, turpinot uzsākto sadarbību starp Latvijas un Ukrainas slimnīcām. Prognozēts, ka Latvija varētu uzņemt 120 ukraiņu karavīrus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti