Dienas ziņas

Rīgas lidosta izstrādājusi trokšņu stratēģisko karti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skolās gatavojas mācību gada sākumam

Kuldīgas skolās gatavojas mācību gada sākumam

Kuldīgas novadā augusta otrā puse ir laiks, kad pašvaldības un izglītības nozares speciālisti apmeklē visas skolas, lai pārliecinātos par to gatavību jaunajam mācību gadam. Tie ir ne tikai paveiktie kosmētiskie remonti, bet arī skolēnu skaita un pedagogu noslogojuma apzināšana. Sarunās atklājas arī pa kādai neplānotai un steidzami risināmai problēmai.

Sagaidot pašvaldības pārstāvjus, Ēdoles pamatskolas direktors Aigars Matevičs visus ved uz sporta zāli, jo tur pēc lietavām sācis tecēt jumts. "Viss ir ļoti vienkārši, direktor, jums ir jāaicina kāds no meistariem, lai tāmē; viņi iztāmēs, tad mēs meklēsim finansējumu, šādu situāciju mēs nevaram atstāt," norādīja Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka.

Augusts ir laiks, kad Kuldīgas novadā skolu pa skolai apbraukā pašvaldības darbinieki, lai redzētu, kā tās ir gatavas jaunajam mācību gadam un kur ir nepieciešama palīdzība. Situācija katrā skolā atšķiras.

Skolas gatavojas mācībām
Skolas gatavojas mācībām

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā par skolēnu skaitu neuztraucas. Iepriekšējā mācību gadā tur mācījās 270, bet tagad būs jau vairāk par 280 skolēniem.

"Šogad vairāk gatavošanās ir nevis tāda tīri tehniski, bet jāmeklē kadri. Mainās pedagogi, jādomā par to, kā mēs ikdienā strādāsim. Nu, piemēram, ko darīsim ar telefoniem, par ko jau arī runā sabiedrība, par ko runā UNESCO, kas ir izteikušies, ka tos vispār nevajadzētu skolā lietot," pastāstīja Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas direktore Valda Gaure.

Tikmēr Kuldīgas novada sporta skolā iespējams trenēties deviņos sporta veidos. "Ir pašlaik izaicinājums, meklējam jaunus palīgus sporta veidā – šahs, meklējam treneri. Ir dažādas sarunas un varianti, ceru, ka mums izdosies piesaistīt jaunu treneri ar septembri. Arī riteņbraukšanā būtu nepieciešams palīgs. Pārējos sporta veidos, kā nu kurā, bet turamies," pastāstīja Kuldīgas novada sporta skolas direktors Agris Kimbors.

Šobrīd Kuldīgas novada pašvaldības pārziņā kopā ar izglītības interešu un profesionālas ievirzes izglītības iestādēm ir 22 skolas. Iepriekšējā mācību gadā tur bija nepilni 3000 skolēnu no 1. līdz 12. klasei. Cik viņu būs jaunajā mācību gadā, būs zināms 5. septembrī.

Pašlaik skolas apkopo datus, tomēr jau tagad ir zināms, ka divās pamatskolās var nebūt pirmās klases. Tāpat tiek apkopota informācija par trūkstošajiem pedagogiem, bet Alsungas pamatskolai ilgstoši neizdodas atrast direktoru.

"Pēc divu konkursa izsludināšanas uz šo direktora amatu diemžēl nesaņēmām pašvaldībā nevienu pieteikumu. Un šobrīd ir tāds pagaidu risinājums, meklējam variantu, kurš varētu būt direktora pienākumu izpildītājs uz laiku," sacīja Kuldīgas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Santa Dubure.

Tāpat notiek darbs pie maršrutu pārskatīšanas, kā skolēniem nokļūt uz skolām. "Mēs to no pagājušā mācību gada beigām faktiski jau esam izdarījuši. Skatāmies vairākus aspektus. Pirmais, lai bērnam nav ilgs laiks jāpavada autobusā. Un to mēs redzam, ka Skrundas pilsētā, Rudbāržu pagastā, Nīkrācē un Skrundas pagastos mums ir jāpārkārto maršruti," atzina pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka.

Līdzīgi kā pagājušajā mācību gadā, arī jaunajā brīvpusdienas tiks nodrošinātas visiem skolēniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti