Rīta Panorāma

Laura Groza Čehova teātrī iestudē izrādi "Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos"

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV)

Kariņš: Kompensējamās zāles šogad saņems visi pacienti

Veselības aprūpes sistēmas finansēšanai tiks atrasti līdzekļi, pārkārtojot valsts budžetu. Nacionālais veselības dienests (NVD) brīdinājis, ka daļa pacientu varētu nesaņemt kompensējamās zāles, taču Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") intervijā raidījumā "Rīta Panorāma" apliecināja, ka šāda situācija nenotiks. 

Veselības aprūpes sistēmai šobrīd ir nepieciešami vismaz 140 miljoni eiro. Premjers uzdevis ministrijām atrast "liekos" līdzekļus, lai pārdalītu finansējumu.

"Laiks rādīs, vai ministrijas pārdalīs finansējumu veselības nozarei. Vakar runāju ar veselības ministri Līgu Meņģelsoni, ka sistēmā ir ieviešami uzlabojumi. Pieņemu to kā aksiomu, nav tādas sistēmas, kas nav uzlabojamas.  Veselības ministrija aktīvi strādā un parādīja man pirmo karti, tā saucamo veselības sistēmas pakalpojumu tīklu reformu.

Tā nav viena reforma, kas atrisinās visu, bet tas ir svarīgs solis," sacīja premjers.

Kariņš solīja turpināt sakārtot sistēmu: "Skaidrs, ka mums ir jāveltī vairāk līdzekļu no budžeta pīrāga. Neuzskatu, ka būtu jāpalielina nodokļi un valsts parāds. Bet atbalstu, ka pārkārtojam budžetu nedaudz no citām ministrijām par labu Veselības ministrijai.

Katru gadu vismaz 100 miljoni eiro netiek izmantoti. Mums ir jāidentificē šādas situācijas un jāpārkārto līdzekļi tur, kur ir vajadzība."

Premjers atzīmēja, ka šobrīd ir pāragri spriest, kāda summa tiks pārdalīta. Taču tas tikšot darīts.

"Ministriem nav jākaunas, ka kāda programma netiek īstenota. Vienkārši atzīstam, ka tā ir, un pārliekam to naudu, kur ir redzama vajadzība šodien," sacīja Krišjānis Kariņš. 

NVD norādīja, ka trūkstošā finansējuma dēļ pacientiem varētu būt ierobežotas iespējas saņemt kompensējamās zāles. Šī gada beigās kompensējamo zāļu budžetā draud deficīts 42 miljonu eiro apmērā, norādīja NVD Zāļu un medicīnisko ierīču departamenta direktore Signe Bokta.

Premjers apliecināja, ka līdz šādai situācijai valsts nenonāks.

"Tā nebūs. Katru gadu dzirdam, ka tūlīt mēs aiziesim pāri kādai aizai. Ir jāstrādā ar vēsu prātu.

Sasniegsim mērķi un pārkārtosim valsts budžetu par labu veselības aprūpes sistēmai.

Visi ministri atzīst, ka vajag naudu veselības aprūpei, bet viņi vēl nav sapratuši, ka tā nauda nāks no pašu ministrijām. Tā nenāks no zila gaisa," norādīja Kariņš. 

KONTEKSTS: 

Veselības jomai šā gada budžetā papildus novirzīti 85,8 miljoni eiro, no kuriem vislielākā daļa paredzēta mediķu atalgojuma celšanai un onkoloģijai. Nozare uzskata, ka papildus tam būtu nepieciešami vēl aptuveni 220 miljoni eiro.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) valde līdz 1. jūlijam lūdz valdību piešķirt papildu 140 miljonus eiro.

Premjers Krišjānis Kariņš ir uzdevis visām ministrijām pārskatīt izdevumus, lai rastu nepieciešamo papildu finansējumu veselības aprūpes un izglītības nozarēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti