Dienas ziņas

VARAM sākusi Rēzeknes mēra atstādināšanu

Dienas ziņas

Ministrija pārsteigta par izmeklēšanu Valmieras domē

Cik ilgu mūžu jaunajai valdībai prognozē sociālie partneri?

Darba devēju organizācija: Topošās valdības deklarācijā trūkst ambīciju ekonomikas izaugsmē

Vērtējot topošās valdības deklarācijas projektu, sociālie partneri atzīmēja, ka tā pagaidām ir samērā vispārīga un trūkst konkrētības. Darba devējus pārstāvošajā organizācijā arī pieminēja ambīciju trūkumu ekonomikas izaugsmē.

Frāzes valdības deklarācijā ir vispārīgas, līdz ar to trūkst konkrētības, un trūkst arī ambīciju ekonomiskajā plānā, norādīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

Arī Brīvo arodbiedrību savienība sola uzstāt uz uzlabojumiem veselības aprūpē un izglītībā.

Bet cik ilgu mūžu sociālie partneri Evikas Siliņas valdībai prognozē?

"Manuprāt, tas ir iespējams, ņemot vērā, ka premjera partija ir pietiekami pieredzējusi. Nu, redzēsim, tas būs atkarīgs no viņu darba. Iespējams, arī, ka ne. Visas iespējas viņiem līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām ir. Bet tas būs atkarīgs no viņu darba un no risinājumiem, ko piedāvās," sacīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

"Manuprāt, valdības ilgmūžība šajā gadījumā būs atkarīga no tā, ja vismaz diviem no trijiem spēlētājiem būs vēlme ko tiešām mainīt gan ekonomikā, gan tautsaimniecībā, gan valsts labklājības virzienā. Un tad tas prasīs pieņemt arī diezgan daudzus kompromisus un nepopulārus lēmumus, ņemot vērā izaicinājumus, kas mums ir drošībā un citur," sacīju LDDK prezidents Andris Bite.

Viņš arī norādīja, ka sociālie partneri nu jau demisionējušās Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") valdības deklarācijas un rīcības plāna izstrādē ieguldījuši daudz laika, bet ir žēl, ka daudz kas no tur ierakstītā nav ticis īstenots. Negribētos to pašu ceļu atkārtot šoreiz.

KONTEKSTS:

Pēc visu vasaru notikušām sarunām par iespējamu plašāku koalīciju, kuru veidotu 4 vai 5 partijas, septembrī tapa zināms, ka nākamo valdību veidos trīs politiskie spēki – parlamentā lielākā frakcija "Jaunā Vienotība" un līdz šim opozīcijā esošās Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un "Progresīvie". Šādai koalīcijai būtu 52 balsis, bet ar neatkarīgā deputāta Oļega Burova ("Gods kalpot Rīgai") atbalstu – 53.

Topošā koalīcija vienojusies par valdības deklarācijas projektu un konkrētiem darbiem. Šogad plānots atrast veidu, kā daļēji kompensēt elektrības sadales tarifa kāpumu, veicināt banku konkurenci, nostiprināt pāru kopdzīves regulējumu un izstrādāt ilgtspējīgu izglītības finansēšanas modeli. Deklarācijas projektā 39 punktos apkopoti jaunās valdības galvenie sasniedzamie mērķi un uzdevumi. 

Tāpat divas dienas pirms plānotā balsojuma oficiāli kļuva zināms nākamās valdības plānotais sastāvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti