Rīta Panorāma

ASV augstskolās plašas palestīniešu atbalsta demonstrācijas

Rīta Panorāma

Dziedātāja Palū atklāj personisku stāstu dziesmā "Pazūdu"

Intervija ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu

Premjere: Likums ļauj ministram izvēlēties aģentūras vadību

Likums ļauj ministram izvēlēties aģentūras vadību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība"), runājot par ekonomikas ministra Viktora Valaiņa (Zaļo un Zemnieku savienība) lēmumu izbeigt konkursu uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu bez rezultāta.

Siliņa norādīja, ka šī situācija ar Valaini pārrunāta, jautājums apspriests arī koalīcijā.

"Mūs īsti neapmierina esošā vadītāju atlases procedūra, un mums būtu jāatrod veids, ko mēs varētu mainīt," klāstīja Siliņa.

Koalīcija jau vienojusies virzīt normatīvus, kas ļautu vadības personālam "būt arī no Eiropas Savienības valstīm, tādējādi veicinot arī mūsu vadošo valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību konkurētspēju".

Ministru prezidente akcentēja, ka pašlaik šādu vadītāju atlase esot kļuvusi pārāk matemātiska, taču ministrs ir tas, kurš uzņemas politisko atbildību par vadītāja darbu, viņam ar šo cilvēku būs arī jāsastrādājas. 

Tāpat Siliņa norādīja, ka pašlaik atlases process ir pārāk ilgs, kas noved pie tā, ka uz šādiem amatiem nepretendē cilvēki no privātā sektora.

Savukārt pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču premjere medijiem sacīja, ka pašlaik viņai "uz  galda nav skaidra plāna", ko tieši mainīt. Bet viņa norādīja, ka tagad ir skaidrs, ka no privātām kompānijām speciālistus piesaistīt nav viegli, ja konkurss norisinās ilgi, jo citas atlases kompānijas viņiem vienkārši ātrāk piedāvā darbu.

Prezidents savukārt medijiem sacīja, ka ir dīvaini, ka ministram ir tiesības noraidīt kandidātu, bet nav tiesību "paskatīties uz citiem kandidātiem".

"Dzenoties pēc labas pārvaldības principiem, esam nonākuši pie stulbas pārvaldības," secināja Rinkēvičs.

Viņš arī norādīja, ka valsts augsto amatpersonu atlases sistēma jāmaina, jānonāk pie ātrākiem konkursiem un "nav jāpinas meistarībā".  "Šeit jāatgriežas pie labām praksēm, ka konkurss notiek ātrāk, saprātīgos termiņos, mēs nevaram gaidīt pusgadu, un tad izrādās, ka jāgaida vēl četri mēneši," pauda prezidents.

Ja gribam parādīt, kā cīnāmies ar birokrātiju, var sākt mainīt mazas lietas, bet tas jādara, norādīja Rinkēvičs.

KONTEKSTS:

LIAA direktora amata konkursā bija pieteicies rekordliels pretendentu skaits – 52, un konkursa rezultātā ekonomikas ministram Viktoram Valainim tika piedāvāta izvēle starp diviem finālistiem: Baibu Bļodnieci un Fredi Bikovu.

Tomēr ministrs pauda vēlmi redzēt informāciju par plašāku kandidātu loku, jo piedāvājums neatbilst tam, ko viņš gaidīja no komisijas, ziņoja LTV raidījums "De facto". Valsts kancelejā gan norādīja, ka atklāt šādas ziņas ministram viņiem liedz likums. 

Rezultātā ministrs nolēma izbeigt konkursu uz LIAA direktora amatu bez rezultāta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti