4. studija

4. studija

4. studija

Kā cilvēki Gulbenes novadā cīnās ar postošo augusta vētru sekām?

Kāpēc graustam, kas atzīts par bīstamu, vēl tiek dots laiks pārbaužu veikšanai?

Brasas iedzīvotājus Rīgā satrauc bīstama paskata grausts un vietvaras šķietami gausā rīcība

Mēness ielas iedzīvotāji Rīgā ir nobažījušies par avārijas stāvoklī esošu namu, kas, pēc cilvēku domām, kuru katru brīdi var sagrūt. Iedzīvotāji nosūtījuši būvvaldei iesniegumu par šķietami bīstamo namu, bet iesnieguma izskatīšanas termiņš ir viens mēnesis. Kā Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" norādīja vietējie, situācija esot pārāk kritiska, lai tik ilgi gaidītu. Tikmēr būvvaldē norāda – ēkas īpašniekam uzdots nama bīstamās daļas demontēt.

Skats uz namu Mēness ielā 21 ir tiešām baiss, un pastāv bažas, vai pietiek ar niecīgu norobežojumu, lai pasargātu iedzīvotājus gadījumā, ja ēka sabrūk.

Būvvaldē šajā sakarā vērsušies blakus esošā nama Mēness ielā 23 iedzīvotāji, kuri vērsa "4. studijas" uzmanību uz iespējamo apdraudējumu: "Mēness ielā 21 ir grausts, kas apdraud gājējus un autovadītājus. Būvvaldei nosūtījām iesniegumu, bet mums liek gaidīt viena mēneša atbildes sniegšanas termiņu, kas ir 21. septembris, tomēr situācija šķiet kritiska, turklāt iela tiek intensīvi izmantota. Vakar parādījās atdalījies balsts, un pēc pēdējām lietavām iebruka jumts un pārsegumi starp stāviem.

Rīgas domes juristi gatavojot atbildi, bet, kas notiks, kad ēka uzgāzīsies pasažieru autobusam vai mazajiem, kuri iet garām uz Franču liceju?"

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis apstiprināja, ka par šo namu iedzīvotāji ziņojuši arī pašvaldības policijai. 

"Pirmā darbība, ko darīja policija, bija – aizbrauca uz šo vietu, konstatēja, ka tur tiešām pārkarājas dēļi, un sākotnēji norobežoja paši, kas ir kā tāds pagaidu risinājums. Tālāk jau tika informēts Rīgas domes (RD) Attīstības departaments un arī, protams, īpašnieks, ka ir nepieciešams norobežot šo teritoriju rūpīgāk," norādīja Sadovskis.

Kopš 5. septembra situācija ir nedaudz uzlabojusies – kājāmgājēji pa šo ielas pusi vairs nevar iet.

Tomēr, ja mājas siena atdalītos, vai visa māja neuzkristu transportlīdzekļiem?

RD Pilsētas attīstības un būvvaldes jomas projektu koordinatore Tatjana Smirnova pastāstīja, ka Pilsētas attīstības departaments 29. augustā sagatavojis atzinumu par būves pārbaudi un ēkas īpašniekam ir uzdots norobežot bīstamās zonas pie dzīvojamās ēkas, risinājumu saskaņojot ar RD Ārtelpas un mobilitātes departamentu.

"Tāpat viņiem ir uzdots nekavējoties demontēt dzīvojamās ēkas bīstamās daļas sertificēta būvinženiera klātbūtnē un par demontāžas rezultātu Pilsētas attīstības departamentā iesniegt sertificēta būvinženiera atskaiti," norādīja Smirnova.

Kā skaidroja RD, arī intervijas dienā inspektori devušies pārbaudīt šo objektu un to, vai uzstādīti norobežojumi. 

Mājas īpašniekam uzdots līdz 29. septembrim veikt šīs dzīvojamās ēkas tehnisko izpēti un apsekošanas atzinumu iesniegt Pilsētas attīstības departamentam. 

Smirnova pauda, ka pašvaldība no ārpuses vizuāli nevar novērtēt ēkas bīstamību, tādēļ to lūgts izdarīt ēkas īpašniekam ar speciālista palīdzību: "Šobrīd tas, ko mēs esam konstatējuši, ir bīstamība pie jumta."

Lai gan bīstamība konstatēta, tik un tā vēl pusi mēneša jāpagaida atzinums. Tiesa, pašvaldības policijā apgalvoja, ka situācija ir labāka, nekā varētu šķist no malas.

"Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas sākotnējā apskate liecināja par to, ka

tūlītējas briesmas nevienam nedraud un satiksmi attiecīgajā vietā nav nepieciešams slēgt," pastāstīja Sadovskis. Viņam esot zināms arī tas, ka ēkas īpašnieks jau plānojot ēkas nojaukšanu. 

Gadījumā, ja ēkas īpašnieks nerīkosies, pašvaldībai ir tiesības uzsākt piespiedu ēkas nojaukšanu par saviem līdzekļiem, pēc tam izdevumus piestādot īpašniekam, pastāstīja Smirnova.

Vienlaikus pašvaldības policijā apstiprināja, ka ēkas īpašnieks labprāt sadarbojoties un pagaidām neesot iemesla domāt, ka gaidāma vilcināšanās ar tālākajām darbībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti