Daugavpilī kaimiņi gadiem spiesti sadzīvot ar agresīvu, iespējams, mentāli slimu vīrieti

Daugavpilī, kādā daudzdzīvokļu mājā Minskas ielā kaimiņi vairākus gadus ir spiesti sadzīvot ar agresīvu, iespējams, mentāli slimu vīrieti, kurš viņiem ir piedraudējis gan ar izrēķināšanos, gan sitis pa durvīm, gan arī septembra beigās pie durvīm izlējis kādu nezināmas izcelsmes šķidrumu, liecina LSM.lv rīcībā nonākusī informācija. Par notikušo ir informēta Valsts policija, saistībā ar notikušo sākta izmeklēšana.

Daugavpils valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Vasiļjevs (Latvijas Krievu savienība) preses konferencē, komentējot šo situāciju, atzina, ka minētajam vīrietim tik tiešām ir veselības problēmas.

Patlaban viņš ir ievietots slimnīcā, kur iziet ārstēšanas kursu.

Bet saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem ārstniecības iestādē cilvēks ar šādu diagnozi varēšot atrasties ne ilgāk par diviem mēnešiem.

Pašvaldības vadītāja vietnieks atzina, ka situācija tik tiešām ir sarežģīta, taču atbildīgo dienestu rīcību ar mentāli slimām personām reglamentē likums un atrast likumisku izeju no šādas situācijas varētu būt diezgan sarežģīti.

Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā LSM.lv paskaidroja, ka informācija par konkrētiem pacientiem netiek sniegta, kā arī norādīja, ka saskaņā ar Ārstniecības likumu psihiatriskā palīdzība balstās uz brīvprātības principu un pacientu var stacionēt psihiatriskajā ārstniecības iestādē tikai ar viņa vai aizbildņa, ja pacients ir rīcībnespējīgs, rakstveida piekrišanu. Persona var arī patstāvīgi vērsties pēc psihiatriskās palīdzības un nepieciešamības gadījumā saņemt nosūtījumu uz stacionāro ārstēšanu.

Akūtu traucējumu gadījumā psihiatriskā palīdzība var tikt sniegta stacionārā ar neatliekamās medicīniskās palīdzības nosūtījumu, izsaucot neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi. Pacienta stāvokli un nepieciešamību stacionēt vienmēr novērtē ārsts.

Gadījumos, kad persona pārkāpj sabiedrisko kārtību un vēršas ar draudiem, nepieciešams vērsties pēc palīdzības policijā, lai policija nogādātu pacientu slimnīcā, detalizēti aprakstot personas rīcību.

Saskaņā ar Ārstniecības likumu, ja persona psihisko traucējumu vai psihiskās slimības dēļ pārkāpj sabiedrisko kārtību, tās aizturēšanu, nogādāšanu un uzraudzību pie psihiatra nodrošina policija, kuras darbinieki iesniedz psihiatram rakstveida ziņojumu par slimnieka uzvedības pretsabiedrisko raksturu.

Vai minētā persona ir bīstama sev vai apkārtējiem, ir tiesīga spriest tikai tiesa, kuras sēde tiek organizēta slimnīcā, ja pacients ir stacionēts. Ar tiesas lēmumu personai tiek piespriesta piespiedu ārstēšana stacionārā vai ambulatori. Pacients tiek ārstēts stacionārā bez laika ierobežojuma, tik ilgi, cik nepieciešams. To nosaka ārstējošais ārsts. Sociālo aprūpi slimnīca sniedz tikai pacientiem ar smagu I un II grupas invaliditāti sakarā ar garīgo saslimšanu, ar Sociālās integrācijas valsts aģentūras nosūtījumu.

Policijā paskaidroja, ka policisti ir apmācīti un sagatavoti rīkoties dažādās situācijās, tai skaitā, ja ir saņemts izsaukums uz konfliktsituāciju, kurā ir iesaistīta garīgi slima agresīva persona. Izvērtējot situāciju uz vietas, policijas darbinieki var pieņemt lēmumu par cilvēka piespiedu nogādāšanu ārstniecības iestādē.

Lai samazinātu konfliktu rašanās iespējas, policijā cilvēkiem iesaka mēģināt neiesaistīties asās vārdu apmaiņās ar mentāli slimām agresīvām personām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti