Panorāma

Marokas zemestrīces upuru skaits tuvojas 2600

Panorāma

Panorāma

Kultūras ministrija nebūs ZZS pārziņā

Siliņa: Kultūras ministrija nebūs ZZS pārziņā

Topošajā valdībā kultūra nebūs Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) pārziņā un Gunārs Kūtris nebūs nākamais kultūras ministrs, Latvijas Televīzijai apstiprināja premjera amata kandidāte Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība"). Nav izslēgts, ka ZZS savā pārziņā iegūs Klimata un enerģētikas ministriju, ko šobrīd vada Raimonds Čudars no "Jaunās Vienotības". 

ZZS un Kultūras ministrija

Pagājušajā nedēļā izskanējušās ziņas, ka ZZS kultūras ministra amatam varētu virzīt deputātu, bijušo Satversmes tiesas tiesnesi Gunāru Kūtri izsauca plašu rezonansi nozares profesionāļu vidū, kuri pat sāka parakstu vākšanu, aicinot nekavējoties izvirzīt citu kandidātu kultūras ministra amatam. 

"Gunārs Kūtris nav un nebūs kultūras ministrs. To es varu pateikt," norādīja Siliņa, apliecinot, ka aktuāli nav arī tas, ka kultūra varētu būt ZZS pārziņā.

Partiju pārstāvji norādīja – šāds lēmums pieņemts jau pagājušās darba nedēļas beigās.

ZZS amati

To, ka Kultūras ministrijas vietā ZZS varētu iegūt Klimata un enerģētikas ministriju, kas pašlaik ir "Jaunās Vienotības" pārziņā, Siliņa neizslēdza.

"Ņemot vērā arī to, ka viņiem nevar uzticēt, un vienošanās tāda ir, ka viņi nepretendēs uz nevienu no drošības jomām, kas ir gan ārlietas, gan aizsardzība, gan iekšlietas un tieslietas, tad tur paliek ļoti maz," atzina Siliņa.

Sadalījums būšot potenciāli labākais, kāds iespējams, norādīja Siliņa.

Tikmēr ZZS frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis norādīja, ka visi lēmumi par iespējamo amatu sadalījumu ir valdības veidotājas rokās, tāpēc neko vairāk par sarunās panākto neatklāja.

"Mēs spriedīsim tajā brīdī, kad būs oficiāls piedāvājums. Tas ir vienīgais pareizais veids, kādā varam virzīties uz priekšu. Mēs nevaram uzvesties bērnišķīgi un mētāties, komentēt vienu vai otru iespējamu varbūtību. Mums svarīgi ir tiešām iet šo stingri oficiālo pozīciju," uzsvēra Valainis.

Jaunās valdības veidotāji norādīja, ka skaidrībai par ministru kabineta sastāvu vajadzētu būt šīs nedēļas laikā. Sarunas par nākamās valdības sastāvu plānotas arī otrdien, 12. septembrī.

Veselības un kultūras ministrijas

Tikmēr ziņu aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka kuluāros tiek pieļauta iespēja, ka jaunajā valdībā Veselības ministrija varētu nonākt "Jaunās Vienotības" atbildībā, savukārt kultūras ministra amatu varētu uzticēt "Progresīvajiem".

Tādā gadījumā kultūras ministra postenim "Progresīvie" varētu vērtēt Rīgas domes deputātes Agneses Loginas kandidatūru.

Logina ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu Latvijas Kultūras akadēmijā, kā arī Amsterdamas Universitātes koledžas bakalaura grādu tajā pašā sfērā.

Šādā situācijā Zaļo un Zemnieku savienībai pienāktos klimata un enerģētikas ministra postenis.

Veselības ministra amata iespējamo nonākšanu "Jaunās Vienotības" atbildībā saista arī ar to, ka šim politiskajam spēkam ir finanšu ministra amats.

KONTEKSTS:

Nākamo valdību veidos trīs politiskie spēki – parlamentā lielākā frakcija "Jaunā Vienotība" un līdz šim opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Progresīvie". Šādai koalīcijai būtu 52 balsis, bet ar neatkarīgā deputāta Oļega Burova ("Gods kalpot Rīgai") atbalstu – 53.

Opozīcijā atstāti līdzšinējie koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts". "Apvienotais saraksts" dalību Siliņas valdībā noraidīja, paziņojot, ka neatbalstīs "nestabilu, valsts drošību un starptautisko reputāciju vājinošu valdību ar [ZZS politiķa Aivara] Lemberga izšķirošu ietekmi", savukārt Nacionālā apvienība paziņoja, ka ar "Progresīvajiem" valdībā kopā nestrādās.

Ministru kabinets vēl jāapstiprina Saeimā, ko plānots izdarīt šonedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti