Kariņš vēl cer vienoties par kopēju koalīcijas kandidātu prezidenta amatam

Koalīcijai šobrīd nav kopēja kandidāta Valsts prezidenta amatam, taču premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība" (JV)) tomēr cer vēl vienoties par tādu. Vienlaikus viņš neizslēdz arī citus scenārijus, tostarp iespēju, ka JV varētu šim amatam virzīt savu Valsts prezidenta amata kandidātu.

"Skatāmies uz esošajiem kandidātiem [Egilu Levitu un Uldi Pīlēnu], un nav skaidrs, ka kāds varētu gūt vairākumu," pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu trešdien, 10. maijā, medijiem atzina Kariņš. Arī pēc koalīcijas sanāksmes šonedēļ premjers konstatējis, ka koalīcijai šobrīd nav vienota kandidāta.

Kariņš atzina, ka notikumu attīstība būs "gana dinamiska" un šī brīža apstākļos viss var mainīties pat dienas laikā. "No savas puses darīšu visu, ka tomēr varam vienoties un šo jautājumu atrisināt," piebilda premjers.

Atbildot uz jautājumu, kā vērtē savas izredzes tikt pārvēlētam, Levits pauda, ka koalīcijai ir jāvienojas par vienu kandidātu. "Citādi veidojas de facto koalīcija, kurā ir viens koalīcijas partneris, kas sabloķējas ar tādiem politiskajiem spēkiem, kas nav Latvijas interesēs," viņš sacīja, paužot atbalstu vienotam koalīcijas kandidātam.

"Divi [kandidāti] ir un ir iespēja vienoties. Ja tas nenotiks, būs nākamais vēlēšanu aplis," piebilda Levits.

Jautāts, vai gaida tikai koalīcijas balsis, Levits atzina, ka ir nepieciešams viss koalīcijas atbalsts, bet pie demokrātiskajiem spēkiem viņš pieskaitītu arī "Progresīvos", bet, ja arī tās būtu izšķirošās balsis, viņš negribētu tikt ievēlēts ar tādu partiju atbalstu, kas nav latviskas un nav orientētas uz Rietumiem. "Es šo līniju nepārstāvu," viņš piebilda.

KONTEKSTS:

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks 31. maijā. Kandidātus šim amatam var izvirzīt no 9. līdz 13. maijam.

Pagaidām par gatavību kandidēt paziņojuši divi kandidāti – esošais Valsts prezidents Egils Levits, kuru atbalsta divi koalīcijas partneri Nacionālā apvienība un "Jaunā Vienotība", un uzņēmējs Uldis Pīlēns, kuru plāno virzīt trešais koalīcijas partneris "Apvienotais saraksts".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti