Visu postījumu apzināšana gan prasīs vairākas nedēļas, taču primārie darbi jau izdarīti – ceļi un ielas atbrīvoti no kritušiem kokiem, publiskā infrastruktūra arī attīrīta, stāstīja Gorskis. Notiek arī logu pagaidu aizklāšana, jumtu pārklāšana, jo lietus joprojām līst un postījumi turpinās, ūdenim iekļūst ēkās.
Dobeles novadu otrdien apmeklēja gan Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, gan premjers Krišjānis Kariņš, ar kuriem novada vadība pārrunāja situāciju, uzsverot, ka šajā situācija nevar vilcināties, rīcībai jābūt straujai, "valstij ātri jālemj, lai varam palīdzēt atjaunot infrastruktūru, primāri dzīvojamo fondu", sacīja Gorskis.
Viņš skaidroja, ka pašvaldībai nepieciešamas garantijas no valsts, "ka varam konkrētu summu piešķirt" cietušajām mājsaimniecībām. Par šīm garantijām trešdien notiks arī cietušo novadu pārstāvju sarunas ar Finanšu ministriju.
KONTEKSTS:
Pirmdien, 7. augustā, Latvijā plosījās negaiss ar stiprām vēja brāzmām, vietām arī lietusgāzēm un lielgraudu krusu. Sākotnēji negaiss skāra Kurzemi un valsts centrālo daļu, īpaši smagus postījumus nesot Dobeles novadā, vakarā tas skāra Latvijas austrumu daļu.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pērkona negaisa dēļ saņēmis aptuveni 300–330 izsaukumu. Tiek ziņots par lauztiem kokiem, bojātām automašīnām, ēkām, norautiem jumtiem. Visvairāk izsaukumu saņemts no Rīgas un tās apkārtnes, no Daugavpils un Dobeles novada. Taču šajās vietās ir atšķirīgi postījumu apmēri.
Pērkona negaisa laikā Latgalē gājis bojā cilvēks, kuram uzkrita koks. Vēl astoņi cilvēki vētrā ir cietuši, tostarp cilvēkiem virsū krita koki, vienā gadījumā – jumta gabals, cilvēki cietuši arī no krusas graudiem.