Panorāma

Apspriež EP vēlēšanu tehnoloģiskos risinājumus

Panorāma

Rosina vērtēt ģenerālprokurora Jura Stukāna rīcību un izteikumus

Opozīcija veido bloku Saeimas gāšanai

Šlesera un Rosļikova partijas veido bloku cerībā panākt Saeimas atlaišanu

Saeimas opozīcijas partijas "Latvija pirmajā vietā" un "Stabilitātei!" ar Saeimas deputātiem Aināru Šleseru ("Latvija pirmajā vietā") un Alekseju Rosļikovu ("Stabilitātei!") priekšgalā apvienojušas spēkus, lai cīnītos par parlamenta atlaišanu. Šāda tuvināšanās gan nav pa prātam "Latvija pirmajā vietā" līdzšinējiem sabiedrotajiem no partijas "Gods kalpot Rīgai". 

Cer panākt Saeimas atlaišanu

Partiju "Stabilitātei!" un "Latvija pirmajā vietā" pārstāvji ceturtdien uz Saeimas sēdi bija ieradušies nevis lietišķā apģērbā, bet gan līdzīga dizaina kapučjakās un T kreklos ar uzrakstiem "Atlaist Saeimu!".

Preses konferencē pēc Saeimas sēdes abu partiju līderi informēja – viņi gatavojas savākt 155 tūkstošu iedzīvotāju parakstus, lai panāktu Saeimas atlaišanu. Tos gan varēs sākt vākt tikai no novembra, jo likumā noteikts, ka Saeimas atlaišanu nevar sākt, pirms tā nostrādājusi vismaz vienu gadu. Tādēļ vēl pirms tam abas partijas rīkos protesta akciju pie Rīgas pils, spiežot prezidentu jau agrāk rosināt parlamenta atlaišanu.

"Latvija pirmajā vietā" līderis Šlesers sacīja: "Mēs izvedīsim tik daudz cilvēkus ielās, ka [Edgaram] Rinkēvičam nāksies rosināt Saeimas atlaišanu!"

Neizslēdz iespēju nākamajās vēlēšanās startēt apvienotā sarakstā

Abas partijas jau iepriekš rīkojušas kopīgu protesta akciju, kā arī Saeimā vairākos balsojumos atbalstījušas viena otru. Un nu jau savu sadarbību atklāti sauc par bloku.

Rosļikovs pauda: "Latvijā un Latvijas parlamentā ir izveidojies absolūti jauns partiju bloks – ārpusvaras bloks. Ļoti spēcīgs un jaudīgs."

Partiju līderi neizslēdz iespēju, ka nākamajās vēlēšanās varētu startēt vienotā apvienībā vai sarakstā. Šāda apvienība gan tapšot tikai tādā gadījumā, ja to atbalstīs partiju  vēlētāji.

Partiju tuvināšanās neapmierina "Gods kalpot Rīgai"

Abu partiju tuvināšanās gan nav pa prātam "Latvija pirmajā vietā" līdzšinējiem sabiedrotajiem no partijas "Gods kalpot Rīgai". Šīs partijas pārstāvis Oļegs Burovs vienīgais no "Latvija pirmajā vietā" frakcijas pārstāvjiem  ceturtdien nebija uzvilcis kapučjaku.  

Burovs atzina: "Esmu pieradis pie šāda dreskoda. Es uzskatu, ka vajadzētu nākt uzvalkā un kaklasaitē, neskatoties ne uz laika apstākļiem, ne politiskām situācijām."

Jautājums gan nav tikai par etiķeti. Burovs neslēpa – partijas "Latvija pirmajā vietā" tuvināšanās ar Rosļikova partiju viņam nav pieņemama.

"Es diezgan rezervēti skatos uz "Latvija pirmajā vietā" sadarbību ar partiju "Stabilitātei!". Es uzskatu, ka tā nav pareiza tuvināšanās un tai nevar būt nekādas perspektīvas, tas nav pareizi. Es nedomāju, ka šobrīd Latvijas sabiedrībai ir pieprasījums pēc jaunas "PCTVL" izveides un atdzimšanas. Es absolūti piekrītu Aināra Šlesera vārdiem, ka vajadzētu vienot tautu, bet zināmā mērā sadarbība ar tādiem radikāliem spēkiem neved uz tautas apvienošanu."

Burovs piekrīt arī Šlesera uzstādījumam panākt Saeimas atlaišanu un rīkot ārkārtas vēlēšanas, bet, viņaprāt, to "Latvija pirmajā vietā" var panākt bez Rosļikova partijas piesaistes. Burovs 27. maijā bija ieradies arī uz partijas "Latvija pirmajā vietā" un "Stabilitātei!" rīkoto protestu pie Brīvības pieminekļa, bet pameta šo pasākumu, tiklīdz savu runu sāka teikt Rosļikovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti