Samazina plānotā Liepājas cietuma būvapjomu

Nolemts samazināt topošā Liepājas cietuma divu ēku – atklātā cietuma ēkas un administrācijas ēkas, kā arī teritorijas ap ēkām būvapjomu, precizējot un optimizējot tehniskos risinājumus ārējiem inženiertīkliem, informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Ministrijā norādīja: izmaiņas būvprojektā paredz samazināt cietuma kompleksa būvdarbu un nākotnes apsaimniekošanas izmaksas, saglabājot ēkas drošības prasības.

Apstiprinātais būvprojekts paredz administrācijas ēkā samazināt koplietošanas (gaiteņu) platību un samazināt darbinieku kabinetu skaitu. Sākotnējā ēkas būvprojekta platība bija 2906 kvadrātmetri (m²), tagad – 1803 m².

Atklātā cietuma ēkā paredzēts atteikties no šautuves izbūves, tādējādi samazinot ēku par vienu stāvu, kā arī no atsevišķām darbinieku telpām. Sākotnējā atklātā cietuma ēkas būvprojekta platība bija 1715 m², tagad – 752 m². Plānotais kopējais ieslodzīto skaits šajā ēkā paliek nemainīgs – 50 cilvēki.

Pēc TM sacītā, izmaiņas būvprojektā veiktas arī tādēļ, ka sākotnējais būvprojekts bija apstiprināts būvvaldē 2016. gadā,

ir pagājis ievērojams laiks un mainījušās gan Ieslodzījuma vietu pārvaldes prasības cietuma infrastruktūrai, gan arī pieejami modernāki tehniskie risinājumi un materiāli.

Izmaiņas būvprojektā izstrādāja projekta izpildītājs SIA "Citrus Solutions" atbilstoši pasūtītāja SIA "Tiesu namu aģentūra" izmaiņu projektēšanas uzdevumam. Izmaiņu būvprojektu 2023. gada 21. augustā akceptējusi Liepājas pilsētas būvvalde, un SIA "Citrus Solutions" ir uzsācis minēto ēku un ārējo inženiertīklu būvdarbus saskaņā ar līgumā noteikto laika grafiku.

Atbilstoši līguma nosacījumiem tiek izstrādāts arī pārējo cietuma kompleksa ēku izmaiņu būvprojekts.

TM atgādināja, ka 2022. gada 22. novembrī tika noslēgts līgums ar iepirkuma uzvarētāju SIA "Citrus Solutions" par jaunā Liepājas cietuma kompleksa projektēšanu, autoruzraudzību un būvdarbiem, kas kopumā izmaksās 125 miljonus eiro.

Paredzēts, ka cietums atradīsies 5,5 kilometrus no Liepājas centra, Alsungas ielā 29. Visā kompleksā ietilpst astoņas dažādas ēkas. Būvdarbu būvuzraudzību objektā nodrošina SIA "Firma L4". 

Cietumu, kas varēs uzņemt 1200 ieslodzītos, paredzēts pabeigt līdz 2025. gada septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti